Honduras i Kostaryka inwestują w energię wiatrową

Przedsiębiorstwo Globeleq ogłosiło zamknięcie kwestii finansowych, a także podało harmonogram budowy elektrowni wiatrowych w Hondurasie i Kostaryce. Globeleq to firma z dużym doświadczeniem oraz właściciel, producent i operator niezależnych projektów energetycznych na wschodzących rynkach. Budową elektrowni Orosí o mocy 50 MW w Kostaryce i rozbudową farmy wiatrowej Cerro de Hula o kolejne 24 MW (której moc wynosi obecnie 102 MW) będzie kierować zależna spółka Globeleq Mesoamerica Energy (GME), w której Globeleq ma większość udziałów. Umocni to GME na pozycji lidera w zakresie elektrowni wiatrowych na terenie Ameryki Środkowej. Za turbiny w obu elektrowniach będzie odpowiadać firma Gamesa.

„Po zakończeniu prac, projekty te jeszcze bardziej zróżnicują źródła energii w regionie. Już odnieśliśmy korzyści ekonomiczne i ekologiczne dzięki wykorzystaniu lokalnych i odnawialnych zasobów regionu. Globeleq w dalszym ciągu jest zainteresowany utrzymaniem oraz stymulowaniem wzrostu i rozwoju większej ilości elektrowni wiatrowych, oferując przy tym niższe koszty energii elektrycznej” – powiedział Mikael Karlsson, prezes Globeleq. Budowy, oprócz finansowania ze strony spółki, będą również opłacane m.in. dzięki pożyczce od banków krajowych, regionalnych i w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: http://www.americaeconomia.com/negocios-industrias/globeleq-anuncia-dos-proyectos-de-energia-eolica-en-costa-rica-y-honduras

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *