Zuckerberg planuje dalszą ekspansję w Ameryce Łacińskiej

W styczniu 2015 roku Kolumbia stała się pierwszym południowoamerykańskim krajem, w którym ruszył projekt Internet.org, ale Mark Zuckerberg planuje zapewnić darmowy dostęp do sieci również innym krajom Ameryki Łacińskiej.Twórca Facebooka wykorzystał odbywający się w zeszłym tygodniu w Panamie Szczyt Ameryk, aby omówić swoje plany z prezydentami czterech latynoamerykańskich państw – Argentyny, Brazylii, Meksyku i Peru.

Najbardziej zaawansowane rozmowy toczą się z Brazylią. Prezydent Dilma Rousseff po spotkaniu z Zuckerbergiem ogłosiła zawarcie układu z Facebookiem w celu zwiększenia dostępu do Internetu w najbiedniejszych oraz najbardziej odległych rejonach kraju. Pierwszym miejscem, w którym projekt zostanie wdrożony, będzie dzielnica Heliópolis w São Paolo, największa fawela w tym mieście. Jak zapewniała prezydent, dzięki Internetowi mieszkańcy zyskają lepszy dostęp do edukacji, służb zdrowia, kultury i technologii.

W Panamie doszło też to spontanicznego spotkania Zuckerberga z prezydent Argentyny Cristiną Fernández de Kirchner, podczas którego rozmawiali o kwestiach związanych z polityką innowacji technologicznej oraz o globalnym projekcie darmowego Internetu.  Prezes argentyńskiej filii Facebooka, Alejandro Zuzenberg, zapewnił po spotkaniu, że sieć społecznościowa notuje w Argentynie bardzo dobre wyniki i firma ma dalekosiężne plany na rozwój w tym kraju.

Zuckerberg miał też okazję spotkać się z prezydentem Peru Ollantą Humalą oraz prezydentem Meksyku Enrique Peñą Nietem, z którymi również rozmawiał o możliwości uruchomienia darmowej sieci internetowej w ramach projektu Internet.org.

Źródło: http://tecno.americaeconomia.com/articulos/descubre-cuales-son-los-planes-de-mark-zuckerberg-y-facebook-para-america-latina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *