Rajd Dakar 2016 pojedzie przez Peru

Pierwszy raz od czasu przeniesienia Rajdu Dakar do Ameryki Południowej nie przejedzie on przez Chile, a przez terytorium Peru. Podczas ubiegłych dwóch edycji rajdu Peru było pomijane.

Jednak ze względu na ogromne zainteresowanie oraz duże uczestnictwo Peruwiańczyków w tej imprezie francuska organizacja sportowa zajmująca się m.in. Rajdem Dakar – Amaury Sport Organisation (ASO) – ogłosiła w Paryżu 16 kwietnia br., że gospodarzami Rajdu Dakar 2016 będą wspólnie: Peru, Boliwia i Argentyna. Peru uzyska przywilej rozpoczęcia wyścigu, gdyż jego start przewidziano w stolicy kraju, Limie.

W ten sposób Peru odegra dotychczasową, “pustynną” rolę Chile w rajdzie. Chile nie było brane pod uwagę ze względu na katastrofy naturalne, które dotknęły ostatnio ten kraj. Do tej pory odcinki chilijskie zastępowały saharyjskie, gdyż krajobraz pustyni Atacama w znacznym stopniu przypominał krajobrazy afrykańskiej pustyni.

ASO stwierdziła, że po dwóch latach absencji Peru jest gotowe po raz kolejny zostać gospodarzem Rajdu Dakar. Minister Handlu Zagranicznego i Turystyki, Magali Silva potwierdził, że Peru nie będzie tylko jednym z odcinków wyścigu, ale również wystawi własnych zawodników. Wyścig ma prowadzić przez dziewiczą pustynię ciągnącą się wzdłuż Pacyfiku, podobną warunkami do saharyjskiej. Potem wyścig pojedzie przez Boliwię na wysokości ponad 3500 m n.p.m. i Salar de Uyuni. Na koniec wyścig dotrze do Argentyny. Motocykliści zakończą go w Rosario, rodzinnym mieście Lionela Messiego.

Start wyścigu zaplanowano na 3 stycznia 2016 roku z Limy.

Źródło: www.peruthisweek.com/news-paris-announces-rally-dakar-2016-to-pass-through-peru-105891

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *