Znamy 50 najlepszych restauracji w Ameryce Łacińskiej

W miniony poniedziałek opublikowano najnowszą listę 50 najlepszych restauracji w Ameryce Łacińskiej. Pierwsze miejsce, już drugi raz z rzędu, przyznano w tym roku peruwiańskiemu Central w Limie.

Zestawienie przygotowywane jest przez brytyjski magazyn Restaurant na podstawie opinii ok. 250 ekspertów – szefów kuchni, krytyków kulinarnych, restauratorów i smakoszy. W tegorocznej edycji po raz pierwszy wyróżnione zostały restauracje z Panamy i Paragwaju. Jednak finałową pięćdziesiątkę zdecydowanie zdominowały cztery kraje – Peru, Brazylia, Meksyk i Argentyna, zdobywając po dziewięć miejsc na liście. W Chile i Kolumbii możemy odwiedzić odpowiednio po cztery z najlepszych restauracji regionu. Niewielki Urugwaj poszczycić się może natomiast dwoma dostrzeżonymi przez ekspertów lokalami. Na liście znalazły się również Wenezuela i Boliwia.

Wiele z wyróżnionych przez magazyn restauracji od lat dostrzeganych jest przez międzynarodowych krytyków, a ich szefowie kuchni poszczycić się mogą statusem kulinarnych gwiazd promujących regionalną kuchnię na światowym poziomie. Doskonałym przykładem są Alex Atala z brazylijskiego D.O.M. oraz Enrique Olvera z meksykańskiego Pujol – historie ich drogi na szczyt kulinarnej kariery przedstawiono w Chef’s Table, dokumentalnym serialu wyprodukowanym przez Netflix (Sezon 2, odcinki 2. i 4.).

Pełna lista 50 najlepszych restauracji Ameryki Łacińskiej: http://www.theworlds50best.com/blog/News/latin-america-50-best-restaurants-2016-the-list-in-pictures.html

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *