Wstęp wolny do ponad 100 chilijskich parków narodowych

W nadchodzący weekend (1 i 2 października) rusza druga już edycja Narodowego Dnia Środowiska w Chile. Z tej okazji wstęp do ponad 100 rezerwatów i parków narodowych na terenie całego państwa będzie możliwy bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

Akcja organizowana jest przez Conaf (Leśne Stowarzyszenie Narodowe) oraz Ministerstwo Środowiska, jednakże w pracę nad wydarzeniem zaangażowane są również takie instytucje jak Red de Parques Cordillera (Sieć Parków Kordyliery) czy Consejo de Monumentos Nacionales (Rada Zabytków Narodowych).  W pierwszy weekend październikowy będzie można odwiedzić niemalże wszystkie chilijskie parki narodowe (wyjątkiem są te, których nie obejmuje patronat Conaf) zupełnie za darmo.

Myślą przewodnią akcji jest nie tylko promocja naturalnego dziedzictwa narodowego Chile, lecz także edukacja obywateli w zakresie przyrody i ochrony środowiska. W tym celu na terenie całego państwa zostaną zorganizowane dodatkowe atrakcje towarzyszące wizytom w parkach, m.in. interaktywna wystawa ptaków (Puerto Varas), spacer z przewodnikiem, podczas którego będzie można zapoznać się lepiej z lokalną fauną i florą (Curacautin), trekking połączony z jogą (Quebrada de Macul) czy wycieczka z przewodnikiem po Quebrada de los Bueyes (Pirque).

Tegoroczna edycja Narodowego Dnia Środowiska Naturalnego w Chile rusza pod hasłem „Nie zostaw śladu”. Tym samym organizatorzy zwracają uwagę odwiedzających na to, jak ważne jest zachowanie czystości w miejscu, w którym się pojawiamy, szczególnie, jeżeli w grę wchodzi dzika przyroda.

Źródła:

http://www.biobiochile.cl/noticias/nacional/chile/2016/09/28/2926887.shtml

http://www.diadelmedioambiente.gob.cl/dia_del_medio_ambiente.html

http://mcuracautin.cl/wp-content/uploads/2011/08/lago_conguillio.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *