Z miłości do futbolu

Królujący na brazylijskich mistrzostwach świata “magiczny” spray to wynalazek pochodzącego z brazylijskiego stanu Minas Gerais Heine Allemagne, który za darmo udostępnił go FIFA na czas trwania mistrzostw świata w kraju samby.

Uznany za jeden z największych sukcesów trwających mistrzostw świata “magiczny spray” używany jest przez sędziów do określania miejsca z którego będzie wykonywany rzut wolny. Pozwala na dokładne wymierzenie i zaznaczenie odległości muru od piłki, usprawniając i przyspieszając grę.

Jak mówi sam wynalazca, spray jest owocem miłości do futbolu i silnego pragnienia poprawienia jakości gry, stąd decyzja o udostępnieniu swojego wynalazku za darmo. Biodegradowalna piana pochodząca z oleju roślinnego, wyznacza pozycję muru oraz miejsce wykonania rzutu wolnego, po czym znika w przeciągu dwóch minut.

“Nie miałem ambicji finansowych, chciałem rozwinąć produkt. Być może pojawi się jakiś zysk, ale to może przyjść później”. Chciałem ulepszyć produkt dla futbolu. Zależało mi na pomocy przy utrzymaniu dyscypliny na boisku. “Obecnie czas wykonania rzutu wolnego spadł z 48 sekund do niemal 20. Rozdawanych jest mniej kartek, rzuty wolne częściej zamieniane są na bramki, a piłkarze szanują wyznaczoną przez linię granicę” – komentuje Allemagne.

Mimo że spray nie jest jeszcze dostępny na szeroką skalę, wynalazca przekonuje, że cena za puszkę w handlu detalicznym oscylować będzie wokół pięciu dolarów.

Źródłó: http://g1.globo.com/economia/negocios/noticia/2014/07/criador-de-spray-para-cobranca-de-faltas-na-copa-cedeu-uso-de-graca.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *