Wystawa grafik Victora Manuela Hernándeza w Krakowie

W środę 25 marca br. o godzinie 18:00 w Galerii Centrum na Rynku Głównym 29 na drugim piętrze odbędzie się wernisaż grafik meksykańskiego artysty Victora Manuela Hernándeza w ramach wystawy “Zapis z wyobraźni”.DSC_7084Podczas otwarcia wystawy planowany jest też pokaz slajdów syna artysty – podróżnika Oliviera Hernándeza. Będzie on dotyczył sztuki prekolumbijskiej oraz hybryd ludzi i zwierząt.

W czwartek 26 marca br. o godzinie 13:00 przy ulicy Humberta 3 na trzecim piętrze w sali nr 5 odbędzie się natomiast wykład artysty na temat jego życia i twórczości.

Victor Manuel Castillo Hernández, artysta grafik z Meksyku, specjalizuje się w klasycznych technikach akwaforty i linorytu. Grafiki przykuwają wzrok gęstwiną linii i głębią czerni. Rozwibrowane figuratywne formy i dynamika fragmentaryzowanych kompozycji, jak również bogactwo szarości są cechą charakterystyczną jego prac. Artysta wciąga odbiorcę w pozorny chaos nieoswojonej rzeczywistości. Groteskowa poetyka prowokuje do poszukiwania własnej historii. Formy hybryd, wyimaginowanych bestii współegzystujących z ludźmi prowadzą do bardzo poetyckich interpretacji. Artysta posługuje się mistrzowsko wizualnymi metaforami na granicy onirycznych wizji. W nich gubi się porządek tego świata i logika, a pozostaje jedynie gest artysty.

DSC_7078Victor Manuel Castillo Hernandez (ur. 1963). Studia licencjackie w Narodowym Uniwersytecie w Meksyku na kierunku Sztuki Wizualne. Studia magisterskie w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki. Stypendium w Akademii Sztuk Pięknych w Paryżu. Autor wystaw indywidualnych w Kanadzie i Serbii. Udział w wystawach grupowych w Belgii, Francji, Japonii, Kanadzie, Korei, Macedonii, Polsce, Rosji, Turcji, Urugwaju, USA, Włoszech. Nagrody na międzynarodowych konkursach grafiki warsztatowej w Kanadzie, Polsce, Niemczech, Serbii i Meksyku.

Wernisaż: 25 marca 2015, godz. 18:00
Wystawa otwarta: od 25 marca 2015 do 15 kwietnia 2015, poniedziałek – piątek, w godz. 10:00 – 16:00
Międzynarodowe Centrum Sztuk Graficznych, Galeria Centrum
Adres: Rynek Główny 29, II p. Kraków

DSC_7075

Informację i grafiki nadesłało:

Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie (SMTG)
Rynek Główny 29, 31-010 Kraków, Polska
tel.: +48 12 422 19 03; +48 12 421 71 23
www.triennial.cracow.pl
www.facebook.com/triennial.cracow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *