Wyspa Wielkanocna w top 10 najciekawszych wysp świata

Moai_Rano_raraku
Moai 
Foto: wikipedia.pl

Użytkownicy jednego z najbardziej popularnych serwisów podróżniczych, Trip Advisor, co roku wybierają najbardziej atrakcyjne i godne polecenia miejsca na świecie. Wyspa Wielkanocna już drugi rok z rzędu pojawiła się w tym prestiżowym rankingu. W tym roku w kategorii ‘wyspy’ znalazła się ona na 9. miejscu na świecie. W zestawieniu dla Ameryki Południowej zajęła 1. miejsce.

Trip Advisor to portal północnoamerykański, który jest obecny w 30 krajach świata. Zajmuje się gromadzeniem i udostępnianiem opinii dotyczących różnych lokalizacji, wskazuje najlepsze hotele i restauracje oraz pomaga zaplanować trasy wycieczek. O jego popularności świadczy 260 milionów pojedynczych odwiedzających miesięcznie i ponad 125 milionów opublikowanych opinii.

Wyspa Wielkanocna leży na Oceanie Spokojnym w Polinezji i należy do Chile, szczyci się mianem zamieszkałej wyspy najbardziej oddalonej od stałego lądu. Na jej terytorium znajduje się park narodowy wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obejmuje piaszczyste plaże, wulkany, egzotyczną faunę i florę i przede wszystkim zagadkowe moai – wielkie kamienne posągi przedstawiające głowy.

Burmistrz wyspy, Pedro Edmunds, wiadomość o wysokim miejscu w rankingu skomentował słowami: „przyjmuję tę wiadomość z zadowoleniem, ale także z pokorą. Jako przywódca wyspy jestem świadomy, że jest wiele do poprawienia, szczególnie w kwestii tego, jak turyści doświadczają naszego dziedzictwa kulturowego”.

Z kolei Andrea Wolleter, prezes Turismo Chile, odpowiedzialnego za promocję Chile za granicą, zauważa, że Rapa Nui nie znalazło się w zestawieniu przypadkowo. „Wykonano specjalną pracę w zakresie promocji zagranicznej, żeby wyspa była kojarzona z Chile, a nie z Polinezją”, powiedziała Wolleter. Przypomniała również o kampaniach promocyjnych, które polegały na występach tancerzy z wyspy na Times Square i we Francji.

Wyspę Wielkanocną odwiedziło w 2013 roku 50 tysięcy turystów, co stanowi 20-procentowy wzrost w stosunku do poprzedniego roku. 50% z nich to Chilijczycy, pozostali pochodzą z innych krajów, w większości ze Stanów Zjednoczonych, Francji i Brazylii.

Cały ranking można zobaczyć tutaj.

Źródła:

http://www.chile.travel/es/donde-ir/islas/isla-de-pascua.html

http://www.latercera.com/noticia/nacional/2014/02/680-566463-9-rapa-nui-es-elegida-entre-las-10-islas-mas-atractivas-del-2014.shtml

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *