Wyjątkowa petycja do prezydenta Humali

Popularny meksykański zespół Maná rozpoczął na portalu Facebook akcję, której celem jest przyznanie położonej w Peru Sierra del Divisor statusu parku narodowego.

Foto: Peru This Week
Foto: Peru This Week

Muzycy reprezentują fundację Selva Negra, organizację non-profit działającą od 1994 roku. Zajmuje się ona ochroną gatunków i środowiska. Na swoim profilu na portalu Facebook grupa Maná podzieliła się z 28 tysiącami fanów petycją skierowaną do prezydenta Peru, Ollanty Humali. Artyści zaapelowali do odbiorców o zamieszczanie jej na stronie głowy państwa.

Obszar Sierra del Divisor to, jak zapewniają meksykańscy muzycy, selwa charakteryzująca się wyjątkową bioróżnorodnością. W swojej petycji zwracają się do Humali takim słowami: “Prezydencie Ollanta Humala: oczy świata zwrócone są na Peru. Nadszedł moment, by chronić Sierra del Divisor”. Jak dodają, władze peruwiańskie od 20 lat lekceważą kwestię ochrony tego obszaru. Ostrzegają też, że na terenie Sierra del Divisor tradycyjny styl życia autochtonów jest zagrożony.

Źródło: http://elcomercio.pe/peru/pais/facebook-sierra-divisor-mana-pidio-ollanta-humala-que-sea-parque-nacional-noticia-1843661

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *