Wenezuela wysyła pomoc na Sint Maarten

Rząd Wenezueli zdecydował się na wysłanie pomocy humanitarnej do zdewastowanego przez huragan Irma holenderskiego terytorium Sint Maarten. Pakunek o wadze 10 ton, zawierający m.in. prześcieradła, zestawy pierwszej pomocy, pakowaną próżniowo żywność i ubrania dotarł na karaibską wyspę już w niedzielę 10 września br.

Przekazanie pomocy humanitarnej nadzorował minister spraw wewnętrznych, sprawiedliwości i pokoju, Néstor Reverol. Minister dobitnie podkreślił, że jego kraj zawsze wykazuje się solidarnością międzynarodową w takich przypadkach. Widać więc, że rząd Wenezueli stara się wykazać pozytywną rolą w środowisku międzynarodowym pomimo narastającego kryzysu polityczno-gospodarczego wewnątrz samego państwa.

Minister poinformował także planowanej ewakuacji 40 Wenezuelczyków z Sint Maarten i współpracy w tym zakresie z rządem Antigui i Barbudy. Reverol wspomniał również o poszkodowanych w wyniku podniesienia się stanu wód w jeziorze Valencia w stanie Aragua na północy Wenezueli, oferując im pełne wsparcie rządu i pomoc w relokacji do bezpiecznych, tymczasowych schronień.

Źródło zdjęcia głównego: WikiMedia Commons

Źródło:

https://www.americaeconomia.com/politica-sociedad/sociedad/venezuela-envia-ayuda-humanitaria-san-martin-tras-paso-de-huracan-irma

http://vtv.gob.ve/tras-paso-de-huracan-irma-venezuela-envio-insumos-como-ayuda-humanitaria-a-la-isla-de-san-martin/

http://www.el-nacional.com/noticias/mundo/venezuela-envio-insumos-como-ayuda-humanitaria-isla-san-martin_202959

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *