Wenezuela: prezydencka linia telefonów “Vergatario 3” już w sprzedaży

Prezydent Wenezueli Nicolás Maduro nie przestaje zadziwiać. Po ogłoszeniu na dwa miesiące przed Bożym Narodzeniem okresu świątecznego, obniżce cen produktów RTV i AGD oraz uzyskaniu specjalnych uprawnień do walki z “wojną gospodarczą”, wypuszcza na rynek serię inteligentnych telefonów “Vergatario 3”!

Foto: informe21.com
Foto: informe21.com

Vergatario 3 jest trzecią generacją telefonów, które produkuje rząd wenezuelski od 2009 roku z inicjatywy zmarłego niedawno prezydenta, Hugo Cháveza. Pierwsze telefony z tej linii trafiły na rynek w przededniu Dnia Matki, jednak przedsięwzięcie nie odniosło sukcesu. Druga seria telefonów promowana była jako najtańsze urządzenia tego typu na świecie.

Podczas piątkowego spotkania ze studentami prezydent poinformował zebranych, że już od soboty w sklepach pojawi się 200 tysięcy nowych telefonów.  Nie wiadomo jednak, ile będzie kosztować Vergatario 3. Dodatkową obietnicą, złożoną studentom przez Maduro, jest zainstalowanie WiFi na wszystkich uczelniach.

Prezydent Wenezueli od tego tygodnia dysponuje specjalnymi uprawnieniami, które wykorzystał już do ustanowienia nowych praw, mających na celu ograniczenie kryzysu gospodarczego. Sytuacja ekonomiczna kraju jest jednym z głównych tematów w zbliżających się wyborach samorządowych, które odbędą się 8 grudnia. Dzień ten został również ogłoszony przez Maduro “Dniem Lojalności i Miłości wobec Najwyższego Przywódcy Hugo Cháveza i Ojczyzny”.

Źródło: http://www.bbc.co.uk/mundo/ultimas_noticias/2013/11/131123.shtml

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *