Wenezuela: nietypowy protest rowerzystów

Przedwczoraj w Caracas odbył się protest. Biorąc pod uwagę obecną sytuację w Wenezueli, informacja ta nie byłaby zaskakująca, gdyby nie nagość protestujących, którzy przejechali przez centrum miasta na rowerach. Cel? Zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

Biorący udział w proteście, głównie studenci, apelowali o poprawę bezpieczeństwa na ulicach stolicy. W Wenezueli, podobnie jak w wielu krajach Ameryki Łacińskiej, prawa rowerzystów na drodze są często ignorowane przez kierowców samochodów i motocyklistów.

Foto:
Foto: el-nacional.com

Wielu z rowerzystów pomalowało swoje ciała, inni nie wstydzili się nagości, twierdząc, że w ten sposób pokazują bezbronność i wrażliwość osób przemieszczających się na rowerze w ruchliwym mieście. Jednym z argumentów protestujących było też zanieczyszczenie środowiska, którego stan pogarsza się każdego dnia m.in. z winy milionów aut przejeżdżających codziennie przez Caracas.

Manifestacja była częścią tzw. “Ciclonudista Mundial Caracas”, zaś za swoje motto protestujący przyjęli słowa: “Teraz naprawdę nas widzą”. Zgromadzenie Rowerzystów planuje jeszcze dwa wydarzenia w tym roku, w październiku (w Światowy Dzień Bez Samochodu) i grudniu (w Narodowy Dzień Roweru).

Źródła:

http://www.ultimasnoticias.com.ve/noticias/ciudad/parroquias/ciclistas-protestaron-desnudos-por-el-centro-de-ca.aspx

http://www.el-nacional.com/caracas/Ciclistas-desnudos-recorrieron-centro-Caracas_5_427807217.html

http://www.elpropio.com/actualidad/Ciclistas-protestaron-desnudos-calles-Chacao_0_536946327.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *