Brazylia: Zmniejsza się różnica między Rousseff a Nevesem

Zgodnie z ostatnimi sondażami, na cztery miesiące przed wyborami prezydenckimi zwiększa się poparcie dla przywódcy opozycji Aecio Nevesa, który obiecuje pobudzenie brazylijskiej gospodarki za pomocą oszczędności budżetowych i polityki przyjaznej rynkom. Neves, senator i były gubernator drugiego najbogatszego stanu w Brazylii, czyli Minas Gerais, zostanie wkrótce ogłoszony kandydatem na fotel prezydencki z ramienia centrowej partii PSDB (Partido da Social Democracia Brasileira).

Sondaże wskazują, że poparcie dla obecnej prezydent Dilmy Rousseff spadło do 32,2% w stosunku do 34% zgodnie z badaniami przeprowadzonymi w kwietniu, podczas gdy Neves odnotował wzrost z 19,9% do 21,5%. Co więcej, zmniejszająca się przewaga Rousseff prawdopodobnie nie pozwoli jej na wygraną w pierwszej turze wyborów.

Obecna prezydent pozostaje wprawdzie faworytką do zwycięstwa w drugiej rundzie z 37,8% głosów w porównaniu z 32,7% Nevesa, jednak różnica między kandydatami zmniejszyła się w kwietniu br. z 6,7 do 5,1 punktów procentowych. Sondaże wskazują, że październikowe wybory mogą być najtrudniejsze dla PT (Partido dos Trabalhadores) od momentu przejęcia przez nią władzy w 2003 roku.

Źródło: http://lta.reuters.com/article/domesticNews/idLTAKBN0EP0UZ20140614

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *