Wenezuela: nago dla wolności?

W dzisiejszych czasach manifestacje antyrządowe mogą przybierać różnoraką postać. Mogłoby się wydawać, że w kwestii nagości jako środku protestu, ukraiński Femen powiedział (czy pokazał) już wszystko. Jednak w ostatnich dniach można było zaobserwować narodziny nowej kampanii w Wenezueli, #MejorDesnudosQue (#LepiejNagoNiż).

Foto: oglobo.clobo.com
Foto: oglobo.clobo.com

Ruch narodził się spontanicznie, jako odpowiedź na brutalny atak na studenta Centralnego Uniwersytetu Wenezuelskiego (UCV). Pierwsze 16 zdjęć wykonano na jednolitym tle w agencji, ale nie mają komercyjnego charakteru – są prywatną inicjatywą jednego z pracowników firmy, Ricardo Cie. Do inicjatywy dołączają cały czas nowe osoby, publikujące w swoich sieciach społecznościowych profesjonalne lub amatorskie nagie zdjęcia z hasłem #MejorDesnudosQue.

Reakcje na omawiany ruch są skrajne. Z jednej strony, wielu osobom podoba się odwaga i zaangażowanie protestujących. Inni jednak krytykują zdjęcia jako “obrazoburcze” czy “pornograficzne”. Jedno jest pewne – ruch wzbudził duże zainteresowanie. Zaledwie dzień po opublikowaniu pierwszych zdjęć inicjatywa uzyskała ponad 201 300 “retweetów”.

Foto: twitter.com
Foto: twitter.com

Źródła:

http://www.bbc.co.uk/mundo/noticias/2014/04/140407_venezuela_desnudos_twitter.shtml

http://oglobo.globo.com/mundo/no-twitter-venezuelanos-tiram-roupa-pela-paz-12128248

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *