Ustanowiono obywatelstwo południowoamerykańskie

Sekretarz Generalny Unii Narodów Południowoamerykańskich (Unasur), Ernesto Samper Pizano, poinformował, że przyjęto koncept „obywatelstwa południowoamerykańskiego”. Dzięki temu będzie możliwy wolny przepływ osób w granicach regionu Ameryki Południowej.

„Każdy mieszkaniec Ameryki Południowej będzie mógł wystąpić o wizę rezydenta niezbędną do podjęcia pracy, nostryfikować tytuły naukowe lub korzystać z prawa do opieki konsularnej” – wyliczał Samper. Podczas ósmego już Spotkania Szefów Państw Unasur tłumaczył również, że solidarność jest konieczna, by zniwelować przepaść między krajami tego regionu, charakteryzującego się ogromnymi różnicami społecznymi.

Unasur to wspólnota polityczna i ekonomiczna, która powstała w 2004 roku. Należy do niej dwanaście krajów Ameryki Południowej. Tworzy ją 500 milionów ludzi mieszkających na 18 milionach kilometrów kwadratowych.

Źródło: https://cloud-1418216632-cache.cdn-max.com/unasur-aprueba-ciudadania-suramericana-se-podra-optar-por-visa-de-trabajo-y-homologar-titulos/

0 thoughts on “Ustanowiono obywatelstwo południowoamerykańskie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *