Panama dziewiątą gospodarką latynoamerykańską w 2026 r.?

Eksperci Międzynarodowego Funduszu Walutowego przewidują, iż w 2026 roku Panama może stać się dziewiątą gospodarką latynoamerykańską pod względem wysokości PKB nominalnego.

Obecnie kraj ten zajmuje trzynaste miejsce w regionie, z nominalnym Produktem Krajowym Brutto w wysokości czterdziestu miliardów dolarów. Przedstawiciele MFW twierdzą, że przy utrzymaniu obecnego tempa wzrostu (średnio 6% rocznie) przez najbliższe dwanaście lat, Panama prześcignie państwa znajdujące się aktualnie w ścisłej czołówce.

„Panama, przy obecnym tempie wzrostu, z trzynastej stanie się dziewiątą gospodarką Ameryki Łacińskiej pod względem PKB nominalnego” – ogłosił Luca Antonio Ricci, szef przedstawicielstwa MFW, podczas swojego wystąpienia na forum gospodarcznym zorganizowanym w stolicy kraju. Ricci dodał, że gospodarka panamska jest bardzo dynamiczna i zdywersyfikowana, a także rozwija się w ramach różnych sektorów.

Źródło: http://americaeconomia.com/economia-mercados/finanzas/fmi-proyecta-que-panama-sera-la-novena-economia-de-latinoamerica-en-2026

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *