Klubowe mistrzostwa świata w piłce nożnej – Maroko 2014

W dniach 10-21 grudnia br. rozgrywane będą w Maroku klubowe mistrzostwa świata w piłce nożnej. Weźmie w nich udział 7 zespołów z 6 konfederacji. Wśród nich znajdą się zwycięzca Copa Libertadores 2014, argentyńskie San Lorenzo (reprezentujące Amerykę Południową) i meksykańskie Cruz Azul FC – zwycięzca Ligi Mistrzów CONCACAF 2014 (reprezentujące Amerykę Północną).Oprócz nich na mistrzostwach zagrają: Real Madryt – zwycięzca Ligi Mistrzów UEFA 2014 (Europa), Western Sydney Wanderers FC – zwycięzca Ligi Mistrzów AFC 2014 (Azja), Auckland City FC – zwycięzca Ligi Mistrzów OFC 2013/14 (Oceania), ES Setif – zwycięzca Ligi Mistrzów CAF 2014 (Afryka) oraz Moghreb Tétouan – mistrz Maroka 2014 i gospodarz turnieju. Mecze zostaną rozegrane na 2 stadionach: w Marrakeszu i Rabacie.

Klubowe mistrzostwa świata w piłce nożnej odbywają się według specyficznych zasad. Zwycięzcy Copa Libertadores i Ligi Mistrzów UEFA są rozstawieni od razu w półfinałach, w dwóch równoległych meczach. Gospodarz turnieju rozgrywa pierwszy mecz kwalifikacyjny ze zwycięzcą Ligi Mistrzów OFC. Zwycięzca meczu awansuje do ćwierćfinału, do którego dolosowywane są pozostałe trzy zespoły: zwycięzcy Ligi Mistrzów CONCACAF, Ligi Mistrzów AFC i Ligi Mistrzów CAF.

10 grudnia rozegrano pierwszy mecz kwalifikacyjny pomiędzy Moghrebem Tétouan i Auckland City FC. W regulaminowym czasie gry był remis 0:0. Dogrywka nie przyniosła bramek i wynik pozostał bez zmian. Mecz rozstrzygnął się dopiero po serii rzutów karnych, w których Moghreb przegrał 3:4.

13 grudnia rozegrano ćwierćfinały. W pierwszym z nich ES Setif grało z Auckland City FC. Mecz zakończył się wynikiem 0:1. Zwycięską bramkę w 52′ strzelił Irving. W drugim ćwierćfinale Cruz Azul FC podejmowało Western Sydney Wanderers FC. W 65′ La Rocca wyprowadził drużynę z Sydney na prowadzenie. W 89′ strzałem z rzutu karnego wyrównał kapitan Cruz Azul FC, Torrado. Do końca regulaminowego czasu gry był wynik 1:1. Sędzia zarządził dogrywkę. W pierwszej części dogrywki nie padły gole. W jej drugiej części na 2:1 wynik podwyższył w 108′ zawodnik Cruz Azul FC, Pavone, a wynik ustalił w 118′ strzałem z rzutu karnego Torrado. Drużyna Western Sydney Wanderers FC kończyła mecz w dziewiątkę, po dwóch czerwonych kartkach swoich zawodników. Ostatecznie Cruz Azul FC wygrało 3:1 i awansowało do półfinału, w którym zmierzy się z Realem Madryt. W drugim półfinale Auckland City FC zagra z San Lorenzo.

Źródła:

http://www.fifa.com/clubworldcup/matches/round=259693/match=300298893/index.html#nosticky

http://www.cruzazulfc.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *