Urugwaj: Zero tolerancji dla jazdy po alkoholu

W środę 29 kwietnia br. pod przewodnictwem prezydenta Tabaré Vázqueza spotkali się w Montevideo specjaliści z różnych sektorów w celu omówienia regulacji dotyczących krajowego rynku napojów alkoholowych. W wyniku obrad podjęto decyzję o wprowadzeniu zasady “zero tolerancji” dla osób prowadzących pojazdy po spożyciu alkoholu.

alcoholismo_2
Foto: americaeconomia.com

Ponadto przedstawiona przez komisję inicjatywa ma na celu zmniejszenie dostępu do wyrobów alkoholowych poprzez podniesienie akcyzy, ograniczenie wydawania nowych licencji dla sprzedawców oraz zwiększoną kontrolę reklam napojów alkoholowych. Na spotkaniu podjęta została również decyzja o przeprowadzeniu kampanii społecznej uświadamiającej obywatelom o przykrych konsekwencjach nadmiernego spożycia napojów alkoholowych.

Wprowadzenie nowych regulacji dotyczących rynku alkoholi jest jednym z priorytetów Vázqueza, który 1 marca br. zastąpił José Mujikę na stanowisku prezydenta Urugwaju. Podczas swojej poprzedniej kadencji jako głowa państwa (2005-2010) Vázquez zasłynął z wprowadzenia prawa antynikotynowego.

Źródło: http://americaeconomia.com/politica-sociedad/sociedad/acuerdan-en-uruguay-tolerancia-cero-para-alcohol-en-el-transito

0 thoughts on “Urugwaj: Zero tolerancji dla jazdy po alkoholu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *