Unasur rozmawia o dalszej integracji

Na dzisiaj, tj. piątek 10 kwietnia br., przewidziane jest spotkanie przewodniczących parlamentów krajów członkowskich Unasuru w Quito.

Przewodniczący parlamentów będą rozmawiać na temat wzmocnienia procesów integracyjnych wewnątrz organizacji. Najważniejszą kwestią, którą należy poddać dyskusji, jest kontynuowanie dialogu mającego na celu utworzenie Parlamentu Południowoamerykańskiego. Należy ustalić, w jaki sposób i kiedy powinni zostać wybrani reprezentanci ciał ustawodawczych poszczególnych państw, którzy zasiądą w ławach Parlamentu. Oprócz tego delegaci omówią koordynację działań między parlamentami krajowymi. W agendzie znalazło się też spotkanie z Sekretarzem Generalnym organizacji, Ernesto Samperem.

Unasur zamierza przyspieszyć uruchomienie Parlamentu, którego siedziba będzie się mieścić w Cochabambie w Boliwii (siedzibą organizacji jest stolica Ekwadoru, Quito). Utworzenie Parlamentu pozwoli na pogłębienie integracji i wzmocnienie procesów demokratycznych w regionie. Ułatwi również inicjowanie i realizowanie projektów regionalnych, przekraczających kompetencje i polityki krajowe.

W spotkaniu biorą udział m.in. przedstawiciele Argentyny, Boliwii, Chile, Ekwadoru, Paragwaju, Peru i Surinamu. Przed piątkowym zgromadzeniem wszystkich przewodniczących parlamentów krajowych przez cały czwartek odbywały się spotkania bilateralne między poszczególnymi delegacjami.

Źródła:

http://www.ultimasnoticias.com.ve/noticias/actualidad/mundo/delegados-de-unasur-se-reuniran-por-asuntos-de-int.aspx

http://www.parlamentario.com/noticia-81221.html

0 thoughts on “Unasur rozmawia o dalszej integracji”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *