Tysiąc kilometrów konno przez Kolumbię

Caroline Casey wyruszyła w podróż konną przez Kolumbię, aby zwrócić uwagę władz na całym świecie na problem wykluczenia osób niepełnosprawnych z rynku pracy.Irlandka swoją ekspedycję rozpoczęła w kolumbijskiej Cartagenie i udała się w kierunku Bogoty, dokąd zamierza dotrzeć 4 października, aby wziąć udział w One Young World – młodzieżowym szczycie, który ma na celu nakłonić władze na całym świecie, aby umożliwiły osobom niepełnosprawnym pełen dostęp do rynku pracy.

Silne zaangażowanie Casey w tą inicjatywę nie jest przypadkowe. Irlandka jest osobą częściowo niewidomą. Wskutek albinizmu już w wieku kilkunastu lat zaczęła odczuwać pierwsze objawy stopniowego utraty wzroku. W swoim życiu doświadczyła wiele trudności natury formalnej, z którymi osoby niepełnosprawne muszą się zmagać na rynku pracy.

Caroline postanowiła otworzyć usta. Nie tylko swoje, ale również innych – wraz z pomocą rodziny zorganizowała community manager w Londynie, na którym już 17 milionów osób podjęło rozmowę o niepełnosprawności. Casey nie chciała, aby temat był nadal tabu i postanowiła działać.

Stąd również pojawił się pomysł o konnej przeprawie przez Kolumbię. Caroline Casey towarzyszą opiekunowie, policja i przyjaciel, bez którego podróż nie byłaby możliwa – Huracán, koń Irlandki.

Casey podróżując podziwia nie tylko niesamowitą bioróżnorodność, z której słynie Kolumbia, lecz również odwiedza po drodze miasteczka i wioski, w których przyjmowana jest z wielkim entuzjazmem. W Mompox, karaibskim mieście położonym nad rzeką Magdalena, Caroline została powitana przez lokalną grupę tancerek i regionalną muzykę. Zespół powstał z myślą o osobach niepełnosprawnych, dlatego też wszyscy jego członkowie to osoby z zespołem Downa. Nie tylko dla Caroline był to wyjątkowy pokaz – jak zapewnia opiekunka zespołu, tancerze po raz pierwszy wystąpili publicznie.

Obecnie Caroline znajduje się pod miastem Bucaramanga, czyli mniej więcej w połowie swojej ponad tysiąckilometrowej podróży po Kolumbii. Trzymamy kciuki!

Źródło:

https://elpais.com/internacional/2017/09/20/billete_a_macondo/1505865407_685106.html

Źródło zdjęcia: Facebook, Valuable

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *