Tydzień Kubański na Uniwersytecie Warszawskim

logo-stopkaKoło Młodych Dyplomatów ma zaszczyt zaprosić na 1. edycję wyjątkowego wydarzenia, jakim jest Tydzień Kubański na Uniwersytecie Warszawskim. Organizowany jest pod patronatem Centrum Studiów Latynoamerykańskich UW, Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, Akademii PISM oraz przy współpracy restauracji El Caribe. Wydarzenie odbędzie się w dniach 11-14 stycznia 2016 r.

Tydzień Kubański to projekt skierowany do studentów interesujących się państwami regionu Morza Karaibskiego. Istotę wydarzenia stanowić będzie cykl spotkań z ekspertami poświęcony takim kwestiom jak relacje gospodarcze Kuby, kubańska kultura, polityka wewnętrzna i zagraniczna Kuby, w tym istotne ostatnio zagadnienie poprawy relacji kubańsko-amerykańskich. Jest to również niepowtarzalna okazja, aby spotkać wiele ciekawych osobistości zajmujących się na co dzień tematyką Kuby oraz dowiedzieć się, jak wyglądają realia życia na wyspie.

Gośćmi zaproszonymi do udziału w wydarzeniu są: JE Juan Castro Martinez – ambasador Republiki Kuby w Polsce, Marzenna Adamczyk – ambasador RP w latach 2007-2010, Joanna Gocłowska-Bolek – dyrektor Centrum Studiów Latynoamerykańskich UW, Marceli Minc – przedstawiciel Departamentu Ameryk Ministerstwa Spraw zagranicznych oraz Damian Wnukowski – analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Więcej informacji oraz szczegółowy plan wydarzeń dostępny na stronie:
https://kolodyplomatow.wordpress.com/2015/12/31/tydzien-kubanski-11-14-01-2016/

Serdecznie zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/1119751921391307/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *