Spotkanie prezydentów Peru i Brazylii wyznaczy priorytety na kolejne 20 lat

W najbliższy poniedziałek dojdzie do rozmów bilateralnych pomiędzy prezydentem Peru Ollantą Humalą, a Dilmą Rousseff, pełniącą funkcję głowy państwa w Brazylii. Głównym tematem spotkania będzie ustalenie strategii współpracy obydwu krajów w kwestii polityki i gospodarki. 

Dilma Rousseff przybędzie do Limy w ten poniedziałek, 11 listopada, aby uczcić dziesięciolecie podpisania paktu strategicznego pomiędzy Peru a Brazylią. Towarzyszyć jej będzie 60-osobowa delegacja przedsiębiorców, razem z którymi będzie uczestniczyć w forum ekonomiczno-politycznym. Ponadto, prezydenci obu państw będą rozmawiać o strategiach zwiększenia handlu dwustronnego oraz o inwestycjach w strefie Azji i Pacyfiku.

Prezes Bilateralnej Izby Handlu i Integracji Peru-Brazylia, Miguel Vega Alvear w rozmowie z agencją Andina przyznał: “Ta wizyta wyznaczy nowy plan działań na najbliższe 20 lat w kwestiach energetycznych, polityki wodnej, paliwowej i infrastrukturalnej, a także handlu tekstyliami i turystyką. Poruszony będzie też temat linii kolejowej, mającej łączyć oba kraje”.

Źródło: http://www.americaeconomia.com/node/104698

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *