Sojusz Pacyfiku zwiększy wydajność poprzez inwestowanie w kapitał ludzki

Głównym wyzwaniem powstałego w 2012 roku Sojuszu Pacyfiku (Alianza del Pacifico), w którego skład wchodzą Kolumbia, Peru, Chile i Meksyk, jest zwiększenie wydajności poprzez położenie nacisku na kapitał ludzki. Jak zauważył César Peñaranda z Izby Handlowej w Limie, poza kapitałem ludzkim należy skupić się także na infrastrukturze i priorytetowo potraktować naukę oraz technologię.

Poza wspólnymi przedsięwzięciami mającymi na celu innowacje i generowanie wartości dodanej, kraje członkowskie Sojuszu powinny poszukiwać synergii, żeby zwiększyć jakość zasobów ludzkich i edukacji na poziomie technicznym. Peñaranda wskazał również, że w Sojuszu szuka się przepływu kapitału i konsolidacji Zintegrowanego Rynku Ameryki Łacińskiej, co ułatwia inwestycje.

Izba Handlowa w Limie organizuje VIII Międzynarodowe Forum Gospodarcze Quo Vadis 2014 „Sojusz Pacyfiku: Potencjał i wyzwania”, które odbędzie się 23 kwietnia tego roku. Na forum będą obecni ministrowie, prezesi giełd i przedstawiciele Rady Przedsiębiorców Sojuszu Pacyfiku (CEAP – Consejo Empresarial de la Alianza del Pacífico).

Źródło: http://www.americaeconomia.com/economia-mercados/finanzas/alianza-del-pacifico-incrementara-productividad-con-mejora-de-capital-hum

One thought on “Sojusz Pacyfiku zwiększy wydajność poprzez inwestowanie w kapitał ludzki”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *