San Lorenzo klubowym wicemistrzem świata w piłce nożnej

20 grudnia br. w Marrakeszu odbyły się ostatnie dwa mecze klubowych mistrzostw świata w piłce nożnej.

W meczu o 3. miejsce spotkały się drużyny Auckland City FC (zwycięzca Ligi Mistrzów OFC 2013/14, reprezentujące Oceanię) i Cruz Azul FC (zwycięzca Ligi Mistrzów CONCACAF 2014, reprezentujące Amerykę Północną). W regulaminowym czasie gry padł wynik 1:1. Bramki strzelili: w drugiej minucie doliczonego czasu gry I połowy (45+2′) De Vries dla Auckland City FC i w 57′ Rojas dla Cruz Azul FC. Zarządzona przez sędziego dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc o 3. miejscu zdecydowały rzuty karne. W tych 4:2 wygrała drużyna Auckland City FC. Tym samym Cruz Azul FC zajęło 4. miejsce w całym turnieju. Auckland City FC zostało pierwszym zespołem z konfederacji Oceanii, który sięgnął po medal klubowych mistrzostw świata w piłce nożnej.

W najbardziej emocjonującym meczu wieczoru – o zwycięstwo w turnieju – San Lorenzo  (zwycięzca Copa Libertadores 2014, reprezentujące Amerykę Południową) podejmowało Real Madryt (zwycięzca Ligi Mistrzów UEFA 2014, reprezentujący Europę). Mecz o klubowe mistrzostwo świata w piłce nożnej przebiegał pod dyktando Realu Madryt. W  37′ Sergio Ramos wykorzystał fantastyczne dośrodkowanie Toniego Kroosa z rzutu rożnego i głową strzelił pierwszego gola dla Realu Madryt. Po przerwie w 51′ Gareth Bale, po świetnym podaniu Isco, po raz drugi umieścił piłkę w siatce ekipy z San Lorenzo. Mecz zakończył się wynikiem 2:0. Real Madryt został klubowym mistrzem świata w piłce nożnej, a drużyna San Lorenzo zajęła ostatecznie 2. miejsce.

Złoty But – nagrodę dla najlepszego strzelca turnieju otrzymali: Sergio Ramos, Gareth Bale (obaj Real Madryt) oraz Gerardo Torrado (Cruz Azul FC). Wszyscy strzelili po 2 bramki.