Brazylijczyk najlepszym surferem świata

Wczoraj, 19 grudnia br., reprezentant Brazylii Gabriel Medina został mistrzem świata w surfingu. Jest to pierwszy tak duży sukces Brazylii w historii zawodów surfingowych WTC (World Championship Tour Surfing).

Dwudziestoletni Medina pokonał wczoraj na Hawajach największe gwiazdy surfingu, w tym niekwestionowanego lidera, Australijczyka Micka Fanninga. Jest to ważne wydarzenie, które pozytywnie wpłynie na rozwój tego sportu i większą mobilizację, jak mówi Fabio Gouveia, jedna z największych postaci brazylijskiego surfingu. Pomimo doskonałych warunków do trenowania oraz wielu wydarzeń sportowych i zawodów sport ten nie cieszy się dużą popularnością w Brazylii. Stanowi to duży problem dla jego rozwoju, a mistrzostwo świata, wywalczone przez rodaka, powinno zapoczątkować falę zainteresowania wśród młodych ludzi i kontynuację sukcesów w tej dziedzinie.

Młody i utalentowany mistrz świata może stać się ikoną surfingu w Brazylii i wpłynąć na rozwój tego sportu w kraju. Jak niegdyś gwiazda tenisa Gustavo Kuerten, tak dzisiaj Gabriel Medina stanowi pozytywny bodziec dla promocji kultury sportu, a także samej Brazylii na świecie.

Źródła :

http://www.latimes.com/sports/sportsnow/la-sp-sn-gabriel-medina-wct-champion-20141219-story.html

http://oglobo.globo.com/esportes/surfe-brasileiro-espera-dias-melhores-com-titulo-mundial-de-gabriel-medina-14885582

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *