Rewizyta polskich studentów w Chile w ramach krótkoterminowych wymian Warsaw Latin Convention

Warsaw Latin Convention

Warsaw Latin Convention, polsko–latynoamerykańska inicjatywa mająca na celu wzmacnianie relacji ekonomicznych, społecznych i naukowych, jedzie z rewizytą do Chile w ramach projektu krótkoterminowych wymian studenckich między Polską a Ameryką Łacińską.

¡Polska w Chile!

Już 7 lipca 2016 roku polski zespół Warsaw Latin Convention, w ramach rewizyty pierwszej edycji projektu, odwiedzi Santiago de Chile. Podczas dwutygodniowego pobytu w Chile, studenci Uniwersytetu Warszawskiego wezmą udział w warsztatach i spotkaniach poświęconych chilijskiej gospodarce, historii i kulturze. W programie przewidzianych jest wiele aktywności, w tym m.in.: wizyta w Ambasadzie Rzeczpospolitej Polskiej w Santiago i Kongresie Narodowym Chile, zwiedzanie Starego Miasta oraz Muzeum Pamięci i Praw Człowieka, uczestnictwo w warsztatach z prawa chilijskiego i poprowadzenie konferencji „Doing business in Poland” o rozpoczęciu biznesu w Polsce. Nad programem prelekcji czuwa oddział Warsaw Latin Convention składający się ze studentów Universidad de Chile i Pontifica Universidad Católica de Chile.

Rewizyta polskich studentów jest następstwem pobytu chilijskich reprezentantów projektu Warsaw Latin Convention w Warszawie, w styczniu br. Uczestnicy mieli okazję brać udział m.in. w spotkaniu w Ministerstwie Rozwoju, Biurze Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców, Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych oraz dyskusji z prof. Danutą Hübner i Krzysztofem Zanussim. Poprowadzili również prezentację dla młodzieży w jednym z warszawskich liceów o kulturze własnego kraju.

Warsaw Latin Convention objęte jest patronatem honorowym Ambasady RP w Chile, Ambasady Chile w Polsce oraz Okręgowej Izby Radców Prawnych.

Warsaw Latin Convention

Warsaw Latin Convention

Działalność Warsaw Latin Convention opiera się na trzech filarach:

  • ekonomicznym – promocja relacji gospodarczych między Polską a Ameryką Łacińską, promocja polskich produktów i gospodarki, wsparcie polskich przedsiębiorców w Ameryce Łacińskiej;
  • społecznym – budowanie społecznej świadomości o relacjach polsko–latynoamerykańskich, promocja polskiej kultury w Ameryce łacińskiej i latynoamerykańskiej w Polsce, pieniężne wsparcie rozwoju edukacji w Ameryce Łacińskiej;
  • edukacyjnym – organizacja warsztatów dla polskich i latynoamerykańskich studentów o tematyce latynoamerykańskiej oraz promocja polskiej edukacji.

Projekt jest bardzo interesującą inicjatywą, pokazującą ogromną chęć młodych ludzi do pogłębiania relacji polsko–latynoamerykańskich poprzez wymianę między studentami polskimi a studentami chilijskimi, programy edukacyjne i warsztaty dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej oraz dla podopiecznych domów dziecka, wreszcie poprzez międzynarodowe konferencje naukowe – mówi o Warsaw Latin Convention Ambasador RP w Chile, Aleksandra Piątkowska1.

Osiągnięcia Warsaw Latin Convention

Niedawną inicjatywą, zakończoną dużym sukcesem, była konferencja Warsaw Latin Convention, która odbyła się w dniach 2-3 listopada 2015. W ciągu dwóch dni ponad 200 osób miało możliwość wzięcia udziału w około 30 panelach eksperckich i studencko–doktoranckich. Debaty uświetniła obecność znakomitych gości, a wśród nich dr Karoliny Tetłak (WPiA UW, LLM Harvard), Ambasadora Krzysztofa Jacka Hinza, Radosława Smyka (Ambasada RP w Chile) czy Adama Najbara (firma Colian). Ważnym punktem były również warsztaty językowe dotyczące regionalizmów w języku hiszpańskim w Ameryce Łacińskiej, którego gośćmi byli Daniel del Rosal ze szkoły językowej El Sueño oraz Fabiola Cerrasco Garduño.

Więcej o Warsaw Latin Convention

Warsaw Latin Convention to inicjatywa studentów i wykładowców Uniwersytetu Warszawskiego mająca na celu rozwój, wzmocnienie i utrzymanie długotrwałych relacji pomiędzy Polską a Ameryką Łacińską. To innowacyjna platforma dla przyszłych relacji polsko–latynoamerykańskich. W ramach projektu organizowane są konferencje naukowe, warsztaty i wydarzenia kulturalne, a jego trzonem jest program wymian krótkoterminowych pomiędzy studentami z uniwersytetów latynoamerykańskich i polskich. Szczegóły dotyczące Warsaw Latin Convention można znaleźć na stronie internetowej: http://www.warsawlatinconvention.com oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/warsawlatinconvention.

Dalsze informacje:
Magdalena Mirkowska
Koordynator Projektu
Tel. kom.: +48 508 944 288
e-mail: warsawlatinconvention@gmai.com

Anna Kołakowska
Koordynator Sekcji Marketingu
Tel. Kom.: +48 668 032 396

1Opinia wydana w Santiago, dnia 20.11.2015 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *