Pokaz slajdów: Na andyjskich ścieżkach – Boliwia, Peru, Chile

andyAnia i Marcin Szymczakowie w swoją pierwszą podróż do Ameryki Południowej ruszyli na bezdroża Boliwii i południowego Peru docierając na Altiplano, Salar Uyuni i najwyższe szczyty Cordillery Real. W czwartek 5  grudnia o godz. 19.00 w ramach cyklu Slajdów “In Mundo” w kinie Luna zaprezentują pokaz slajdów pt. Na andyjskich ścieżkach – Boliwia, Peru, Chile” Dach Świata”

Dwumiesięczna podróż przez trzy kraje Ameryki Południowej obfitowała w wiele przygód, spotkań z Indianami oraz w podziwianie nieskażonej ludzką ręką przyrody. Powędrujemy przez kolonialne miasta Boliwii – La Paz, Sucre i Potosi, aby dotrzeć na największe solnisko na świecie Salar de Uyuni. Będziemy podziwiać bezkres pustyni Atacama, gorące źródła, gejzery i wulkany – jeden z aktywniejszych sejsmicznie rejonów świata, aby dotrzeć nad urwiste brzegi Pacyfiku już w Chile. W Peru odkryjemy prastare miasta Inków, spotkamy rodowitych mieszkańców Andów, podziwiając ich festiwale i barwną kulturę. Pod koniec naszej podróży znów wrócimy do Boliwii, aby wędrować po andyjskich ścieżkach Cordiliera Apolobamba, odbyć rejs po jeziorze Titicaca, by dotrzeć do nieprzebytych i obfitujących w dziką florę i faunę lasów amazońskich.

Anna i Marcin Szymczakowie 
Z wykształcenia geografowie, z zamiłowania fotografowie. Ich przygoda podróżnicza zaczęła się już w czasach studenckich, kiedy zorganizowali wspólnie kilka trekkingowych wypraw w Andy, Ałtaj, Tien Szan, góry Elburs czy Alpy Japońskie, Himalaje i Pamir. Wtedy też zmierzyli się z Jedwabnym Szlakiem w zachodnich Chinach, Uzbekistanie i Iranie. Dotarli na „Dach Świata” i pod świętą górę Kailasz dość nietypowo, z Kaszgaru. Smakowali zieloną herbatę pod Fuji, a także przemierzali amazońską dżunglę. Od pięciu lat nie wyobrażają sobie innego poznawania świata, jak we trójkę – z córką Igą. Razem zwiedzają świat od Nowej Zelandii przez Japonię, Chiny, Oman, Armenię, Gruzję, Europę po Maroko. Na wyjazdy zawsze zabierają aparat fotograficzny, a plon „bezkrwawych łowów” można zobaczyć w trzech autorskich albumach po Japonii, Boliwii i Tybecie. Więcej: www.fotografiapodroznicza.pl


Andy10_s Andy7_s Andy6_s Andy3_s Andy2_s Andy1_s

—————————————-

Slajdy “In Mundo” w kinie Luna
5 października do 19 grudnia
Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa
W październiku w warszawskim kinie Luna ruszył cykl slajdów podróżniczych „In Mundo” prezentujący odległe zakątki globu. Rozpoczęły go 3 pokazy slajdów: Tybet, Patagonia i Indie. W kolejne czwartki o godz. 19 poznajemy nowe kraje i regiony.
W programie cyklu: Indonezja, Wenezuela, Birma, Tajlandia, Kambodża, Nowa Zelandia, syberyjska Jakucja, Andy: Boliwia, Chile, Peru, himalajskie królestwo Zanskar, wyspy Pacyfiku. Program spotkań

Bilet wstępu na pokaz: 15 zł
Przedsprzedaż przez Internet: www.kinoluna.novekino.pl
oraz osobiście w kasie kina Luna

„In Mundo” to  inicjatywa grupy autorów, którzy od wielu lat podróżują i fotografują przygotowując profesjonalne pokazy slajdów.
www.slajdypodroznicze.pl
www.facebook.com/Slajdypodroznicze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *