Pierwsze ofiary śmiertelne spowodowane cyklonem Otto

Cyklon tropikalny Otto uformował się wczoraj (22 listopada) nad południowo-zachodnimi wybrzeżami Karaibów. Potwierdzając prognozy specjalistów, od tej pory przybiera na sile, co spowodowało już śmierć  czterech mieszkańców Panamy i jedno zaginięcie obywatela tego samego państwa.

Otto w ciągu jednej doby wzmógł się, osiągając tym samym maksymalne prędkości w granicach 110 km/h. W tym momencie znajduje się 360 km od wybrzeża Kolumbii i kieruje się w stronę Nikaragui oraz Kostaryki. Prognozy przewidują, że w przeciągu najbliższych dwudziestu czterech godzin cyklon nasili się jeszcze bardziej i zamieni się w huragan. Wystąpienie silnego cyklonu jest również zapowiedzią ulew, które powinny pojawić się na danym terenie w ciągu najbliższych dni.

Warto przypomnieć, że na okres od 1 czerwca do 30 listopada przypada pora huraganów nad Atlantykiem. W tym roku odnotowano w tym czasie piętnaście cyklonów tropikalnych, z których sześć zamieniło się w huragany: Alex, Earl, Gastón, Hermine, Matthew i Nicole.

Źródła:

http://www.elnuevodiario.com.ni/internacionales/centroamerica/410963-aumentan-4-muertos-desaparecido-tormenta-otto-pana/

http://www.elnuevodiario.com.ni/nacionales/410939-caribe-sur-alerta-amarilla/

http://endimages.s3.amazonaws.com/cache/c5/13/c513c2a8eb4f158ddcde0eeea278f4fe.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *