Peruwiańska czekolada najlepsza na świecie

Gdzieś daleko, w najgłębszych zakamarkach amazońskiej dżungli, odnaleźć można najszlachetniejsze gatunki kakaowca. To z nich, jak czytamy na stronie internetowej producenta, wytwarzana jest peruwiańska czekolada marki Cacaosuyo. Od kilku dni oficjalnie najlepsza mleczna czekolada na świecie.

Zapomnijmy o szwajcarskich czekoladach. Dziennikarze kulinarni, wybitni szefowie kuchni oraz miłośnicy kakao, podczas rozdania nagród International Chocolate Awards 2015 złotym medalem uhonorowali peruwiańską czekoladę Piura Milk. Ceremonia ta zakończyła odbywający się w Londynie Tydzień Czekolady. Peruwiański smakołyk otrzymał również złote medale w czterech innych kategoriach: producent czekolady, czekolada organiczna, kraj-producent i sprawiedliwy handel.

Firma Cacaosuyo szczyci się tym, że w proces produkcji angażuje miejscowych rolników i społeczności autochtoniczne, którzy pracują m.in. przy uprawie i zbiorach kakao.

Choć początkowo marka celowała głównie w rynki zagraniczne, stopniowo podbija także serca miejscowych smakoszy. „Dziś nie tylko eksportujemy naszą czekoladę, ale także sprzedajemy ją na rynku lokalnym. Wszystko dzięki temu, że Peruwiańczycy uczą się doceniać smak dobrej czekolady, z wysoką zawartością kakao, które jest nie tylko pyszne, ale i dobre dla zdrowia.” – mówiła Samir Giha, dyrektorka generalna firmy Theobroma, która stworzyła markę Cacaosuyo.

Źródła:
http://elcomercio.pe/gastronomia/noticias/chocolate-peruano-fue-reconocido-como-mejor-mundo-noticia-1849398?ref=portada_home
http://peru21.pe/mundo/mejor-chocolate-mundo-peruano-y-se-llama-cacaosuyo-2230050

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *