Peru: coraz więcej cudzoziemców przyjeżdża w poszukiwaniu pracy

Narodowy Instytut Statystyki i Informatyki (Instituto Nacional de Estadística e Informática – INEI) opublikował dane, z których wynika, że tylko w listopadzie 2013 roku w poszukiwaniu pracy przyjechało do Peru 3930 cudzoziemców. Oznacza to wzrost o 15,4% w porównaniu z tym samym okresem w roku ubiegłym.

Z raportu INEI wynika, że największą grupę obcokrajowców stanowią Kolumbijczycy i Chilijczycy (odpowiednio 15,6% i 14,8%) oraz inni obywatele Ameryki Południowej: Argentyńczycy, Boliwijczycy, Ekwadorczycy i Brazylijczycy. Zadziwiać może też duża liczba Hiszpanów (4. pozycja w rankingu: 10,1%) oraz obecność przedstawicieli takich państw jak USA, Kanada, Chiny czy Japonia.

Ogółem, w listopadzie na teren Peru wjechało 307 811 obcokrajowców, czyli o 3,8% więcej niż rok wcześniej. Spora grupa przekroczyła granicę południową (tutaj przeważają obywatele Chile), duża część wybrała także drogę powietrzną (wśród nich najwięcej było mieszkańców USA). Według danych zebranych przez INEI, większość cudzoziemców odwiedzających Peru to mężczyźni (53,7%).

Źródło: http://m.americaeconomia.com/economia-mercados/finanzas/cerca-de-4000-extranjeros-ingresaron-peru-por-trabajo-en-noviembre-pasado

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *