Brazylia i Paragwaj podpisują plan współpracy naukowej i technologicznej

Ministrowie gospodarki Paragwaju i Brazylii, Gustavo Leite i Fernando Pimental, podpisali w miniony poniedziałek w Asunción plan współpracy naukowej i technologicznej, którego celem jest zwiększenie liczby brazylijskich inwestycji w Paragwaju.

Porozumienie ma na celu m.in. wspieranie działań brazylijskich przedsiębiorstw, które ulokowały swoje zakłady produkcyjne w Paragwaju. Są to przede wszystkim zakłady wytwarzające obuwie, odzież i części samochodowe. Wartość ich eksportu do Brazylii wynosi około 200 milionów dolarów.

Plan zakłada również współpracę władz z Brazylijskim Bankiem Rozwoju w celu zaoferowania korzystnych kredytów dla przedsiębiorców, którzy zdecydują się inwestować w Paragwaju.

Dodatkowo kraje te będą współpracować w takich dziedzinach jak: metrologia, określenie standardów technicznych produktów, efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii. Porozumienie przewiduje także wymianę technologii stosowanych w produkcji paliw, żywności i środków farmaceutycznych oraz ustalenie jednolitych norm oznakowania produktów.

Przy okazji poniedziałkowego spotkania brazylijski minister wyraził zadowolenie z niedawnego powrotu Paragwaju do MERCOSUR. “Chodzi o integrację regionu na korzyść wszystkich” – powiedział Leite.

Źródło: http://www.americaeconomia.com/negocios-industrias/paraguay-y-brasil-firman-plan-de-accion-para-fomentar-inversion-brasilena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *