Papież Franciszek odwiedzi Amerykę Południową

Ekwador, Boliwia i Paragwaj to kraje, które mogą spodziewać się wizyty papieskiej jeszcze w tym roku, natomiast Chile, Urugwaj i Argentynę papież Franciszek ma odwiedzić w 2016 roku. Być może Peru również zostanie włączone do jednej z tych podróży.

Papież Franciszek podzielił się swoimi planami na nadchodzące podróże apostolskie podczas konferencji prasowej odbywającej się na pokładzie samolotu lecącego na Filipiny. Papież chciałby odwiedzić łącznie 6 lub 7 (wliczając Peru) krajów Ameryki Południowej w przeciągu najbliższych dwóch lat. Na razie nie są to sprecyzowane plany, a jedynie ich zapowiedź.

Ojciec Święty poinformował również, iż zamierza odbyć planowane wcześniej podróże do Republiki Środkowoafrykańskiej oraz Ugandy w bieżącym roku. Wizyta w tych krajach afrykańskich została przełożona ze względu na zagrożenie epidemią wirusa Eboli.

Dyrektor papieskiego biura prasowego, ksiądz Federico Lombardi, zaznaczył, iż podróże apostolskie do wskazanych przez papieża Franciszka destynacji nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Źródła:

https://www.aciprensa.com/noticias/estos-son-los-paises-de-america-latina-que-el-papa-francisco-quiere-visitar-este-ano-32933/

http://www.avn.info.ve/contenido/papa-francisco-prev%C3%A9-viajar-pa%C3%ADses-am%C3%A9rica-latina-2015-y-2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *