Rajd Dakar 2015 – znamy zwycięzców!

Tegoroczny Rajd Dakar 2015 dobiegł końca. Zawodnicy przez kilkanaście dni walczyli z pogodą, trudną trasą i przeciwnościami losu. 17 stycznia br. poznaliśmy jednak zwycięzców tegorocznego Rajdu Dakar 2015.

W klasyfikacji generalnej poszczególnych kategorii triumf odnieśli:

W kategorii motocykli wygrał Hiszpan, Marc Coma, jadący KTM-em. Wyprzedził Portugalczyka, Paulo Gonçalvesa i Australijczyka Toby Price’a.

W kategorii quadów najlepszym okazał się Polak, Rafał Sonik, jadący Yamahą, który wyprzedził Argentyńczyka, Jeremiasa González Ferioliego i Boliwijczyka, Waltera Nosiglię.

W kategorii aut najlepszy był zespół jadący Mini, złożony z Katarczyka, Nasira al-Atijji i Francuza, Matthieu Baumela. Drugie miejsce zajął zespół, reprezentanta RPA, Giniela de Villiersa i Niemca, Dirka von Zitzewitza, a trzecie zespół Polaka, Krzysztofa Hołowczyca i Francuza, Xaviera Panseriego.

W kategorii samochodów ciężarowych 3. pierwsze miejsca zajęły ekipy złożone wyłącznie z Rosjan; wszystkie jechały Kamazami. Wygrał zespół jadący w składzie: Ajrat Mardiejew, Ajrad Bieljajew, Dmitrij Swistunow; drugie miejsce: Edward Nikołajew, Jewgienij Jakowlew, Rusłan Achmadajew; trzecie miejsce: Andriej Karginow, Andriej Mokiejew, Igor Leonow.

Następny taki wyścig już za niecały rok!