Pablo Cuevas zwycięża w deblu na turnieju w Monte Carlo

Pablo Cuevas, Argentyńczyk grający w barwach Urugwaju, odniósł dziś podczas turnieju ATP Word Tour Masters 1000 w Monte Carlo wielkie zwycięstwo.
Nagroda główna w tak zwanym deblu, czyli tenisie podwójnym, powędrowała bowiem do pary Cuevas–Bopanna, którzy musieli zmierzyć się w finałowym meczu z hiszpańską parą López–López, która w zeszłym roku wygrała prestiżowy turniej Rolanda Garossa. Partia nie trwała długo, rozegrała się w ciągu 74 minut w zaledwie trzech setach, 6–3, 3–6 i 10–4.

Początek tego sezonu okazał się być dla mnie trudny. Dlatego bardzo się cieszę, że udało się nam wygrać pierwszy turniej na europejskim korcie. Mam nadzieję, że jest to dobra zapowiedź przed Paryżem

– zapewniał podczas wywiadu Pablo.

Sportowiec powtórzył w ten sposób swój sukces z Rzymu, gdzie w 2015 roku wraz z partnerem Davidem Marrerą zdobył główną nagrodę w turnieju ATP Word Tour Masters 1000.

Nie ulega wątpliwości, że tenisista jest obecnie w świetnej dyspozycji, ponieważ to właśnie on wywalczył sobie w najwyższe miejsce na podium w tegorocznym turnieju singla w Sao Paulo i debla w Rio de Janeiro.

Sportowiec jest najwyżej notowanym tenisistą w historii Urugwaju i zajmuje aktualnie 27. miejsce w rankingu ATP.

Źródło zdjęcia głównego: indiatoday.intoday.in