Oto najdroższe miasta w Ameryce Łacińskiej

Według opublikowanego niedawno Światowego Rankingu Kosztów Życia 2014 wśród najdroższych miast świata znajduje się 6 metropolii Iberoameryki.

Z zestawienia wynika, że najdrożej jest w Brazylii – najbardziej kosztownym miastem w regionie jest Sao Paulo (49. miejsce w rankingu), a na drugim miejscu plasuje się Rio de Janeiro (pozycja nr 65). Oprócz tego wymienione są również: Pointe-a-Pitre w Gwadelupie (70), haitańskie Port-au-Prince (81), Buenos Aires (86) i Santiago de Chile (88).

W badaniach wzięto pod uwagę 211 miast z całego świata i porównano ceny ponad 200 produktów i usług, w tym wynajmu, transportu, rozrywek, żywności i artykułów gospodarstwa domowego. Ranking służy przede wszystkim korporacjom, pomagając im w ustaleniu wynagrodzenia zgodnie z kosztem życia w danym kraju.

Najdroższymi miastami świata według tego zestawienia są: Luanda (Angola), N’Djamena (Czad), Hong Kong, Singapur i Zurych (Szwajcaria), natomiast najtaniej jest w Karachi (Pakistan), Windhoeku (Namibia) i Biszkeku (Kirgistan).

Źródło:

http://www.americaeconomia.com/economia-mercados/finanzas/conozca-las-ciudades-mas-caras-de-america-latina-y-el-mundo?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *