Nastolatka z Chile prosi prezydent Michelle Bachelet o wyrażenie zgody na eutanazję

Valentina Maureira, 14-letnia mieszkanka Chile, poprzez swoje konto na portalu Facebook udostępniła filmik, w którym prosi prezydent Michelle Bachelet o wyrażenie zgody na przeprowadzenie eutanazji. Nastolatka cierpi na mukowiscydozę, którą zdiagnozowali u niej lekarze, gdy miała 6 lat. Jej starszy brat zmarł na tę samą chorobę.

W ubiegłą sobotę prezydent Bachelet odwiedziła Victorię w szpitalu, gdzie dowiedziała się szczegółów na temat choroby nastolatki. Dziewczynka podziękowała prezydent za złożoną wizytę, a ojciec nastolatki wyraził nadzieję na możliwość przeprowadzenia przeszczepu płuc dla jego córki.

Jeszcze przed złożeniem wizyty w szpitalu Michelle Bachelet wyznała, że nie wyrazi zgody na przeprowadzenie eutanazji – chilijskie prawo nie zezwala na ten zabieg. Przedstawiciel prezydent ogłosił, że minister zdrowia jest w stałym kontakcie z Victorią oraz jej rodziną i będą im udzielać jak najlepszego wsparcia emocjonalnego i psychicznego oraz wszelkich niezbędnych badań i lekarstw, aby poprawić warunki życia nastolatki.

Film udostępniony przez Victorię wzbudził wiele emocji wśród mieszkańców Chile i wywołał wiele debat na temat zmiany prawa w kwestiach związanych z eutanazją.

Źródło: http://edition.cnn.com/2015/03/01/americas/chile-girl-euthanasia-request/index.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *