Nasila się emigracja z Brazylii do USA

Najważniejsze brazylijskie konsulaty w USA zarejestrowały wzrost przyjazdów Brazylijczyków, uciekających przed recesją. Największy wzrost odnotowano tradycyjnie na Florydzie, w Nowej Anglii i w Bostonie.

Trzy czynniki składające się na migracyjny wskaźnik – wzrost liczby obywateli brazylijskich lądujących na Florydzie, połączony ze spadkiem liczby turystów oraz intensyfikacja działań służb migracyjnych – sugerują wzrost emigracji zarobkowo-inwestycyjnej z Brazylii do Stanów Zjednoczonych.

W ubiegłym roku Departamenty Promocji Handlowej i Sektora Ekonomicznego brazylijskiego konsulatu generalnego w USA otrzymały 42 wnioski od inwestorów brazylijskich, chcących założyć lub rozszerzyć działalność gospodarczą na terenie USA. W 2015 roku odnotowano wzrost liczby podobnych wniosków do 60.

Dyrektor Centrum Brazylijsko-Amerykańskiego we Framingham, Liliane Costa, zauważa podobieństwa między dzisiejszymi tendencjami a latami 90. XX wieku, kiedy zaobserwowano znaczące ruchy migracyjne, w wyniku których język portugalski stał się drugim po angielskim najczęściej używanym językiem w szkołach w Massachusetts.

Źródło: http://oglobo.globo.com/economia/cresce-migracao-do-brasil-para-florida-boston-17939217

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *