Największy ołówkowy mural na świecie

Największy mural na świecie wykonany przy pomocy ołówków to nowy skarb w dorobku kolumbijskiego street artu. Dzieło grupy ośmiu artystów już oficjalnie pojawiło się w zaktualizowanej Księdze Rekordów Guinnessa.Mural powstał w mieście Roldanillo, w departamencie Valle del Cauca w Kolumbii, i jest największym tego typu dziełem wykonanym przy pomocy ołówka na świecie. Projekt został zrealizowany przez Juliana Castillo i jego siedmiu adeptów. Praca nad muralem trwała aż 48 dni i wymagała od artystów zużycia tysiąca ołówków w dwóch kolorach grafitu: standardowym i czerwonym. Dzieło obejmuje powierzchnię 84,86 metrów kwadratowych i nosi tytuł Koncept rzeczywistości absolutnej (hiszp. El concepto de la realidad absoluta).

Obraz przedstawia wizerunek starszego mężczyzny i młodej kobiety o pół-kociej twarzy. Para podtrzymuje emblematyczny diament, który jako jedyny element w całej pracy, został wykonany przy pomocy czerwonych ołówków.

Guinness World Records

Dla Juliana Castillo, głównego wykonawcy projektu, artysty, nauczyciela sztuki i tatuażysty zarazem, nie bez znaczenia był dobór miejsca, w którym został zrealizowany projekt: Realizacja tak nietypowego muralu miała na celu wprowadzenie pewnej innowacji, ale również promocję sztuki na północy Kolumbii, w regionie, w którym w przeszłości miało miejsce wiele konfliktów, a także zaprezentowanie naszej twórczości.

Artyści zostali bardzo ciepło przyjęci przez mieszkańców Roldanillo, którzy w trakcie realizacji projektu przynosili im domowe posiłki lub materiały potrzebne do kontynuacji prac.

Źródło:

Guinness World Records, http://www.guinnessworldrecords.es/news/2017/11/el-mural-a-lapiz-mas-grande-se-implanto-colombia

Źródło zdjęć:

Guinness World Records, http://www.guinnessworldrecords.es/news/2017/11/el-mural-a-lapiz-mas-grande-se-implanto-colombia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *