Młodzi Argentyńczycy bawią się na udawanych weselach

W Argentynie, podobnie jak w wielu innych krajach, stale maleje liczba par decydujących się na małżeństwo. W związku z tym, coraz rzadziej organizuje się wesela. Młodzi Argentyńczycy postanowili zaradzić temu problemowi, aranżując udawane przyjęcia weselne.

Pięcioro znajomych z miasta La Plata zaczęło od zorganizowania bankietu dla trzystu gości. Na imprezie pojawiły się wszystkie ważne elementy tradycji weselnej, takie jak para młoda, odpowiednie stroje, catering, okazały tort czy wodzirej. Uczestnictwo w przyjęciu zapewniał zakup biletu. Oryginalna inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem młodych ludzi, spośród których wielu nigdy wcześniej nie było na weselu.

Informacje na temat organizowanych imprez można znaleźć w mediach społecznościowych. Na Facebooku pomysłodawcy Falsa Boda opisują swoje przyjęcia jako „wydarzenie towarzyskie dla ludzi w wieku między 23 a 35 lat, którzy chcą wspólnie ze znajomymi uczestniczyć we Wspaniałym Weselu”.

Jak zapewnia Martín Acerbi, jeden z organizatorów Falsa Boda, przedsięwzięcie to cieszy się tak dużym zainteresowaniem, ponieważ wokół każdej imprezy tworzy się atmosferę prawdziwego wesela. Przed datą przyjęcia publikowany jest krótki film, w którym wynajęci aktorzy wcielają się w role pana i panny młodej i we wzruszający sposób opowiadają gościom o swojej miłości.

Co ciekawe, argentyński pomysł spodobał się też mieszkańcom innego kontynentu. Fałszywe wesele zostało bowiem wyprawione również w Moskwie.

Źródło: http://globalvoicesonline.org/2015/09/11/fake-weddings-set-a-trend-in-argentina/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *