Meksykańscy piekarze niosą pomoc ofiarom huraganu

Czterech Meksykanów zostało uwięzionych w teksańskiej piekarni w trakcie niszczycielskiego huraganu Harvey. Postanowili wykorzystać ten czas na pieczenie chleba dla ofiar kataklizmu.

Piekarze pracowali na nocnej zmianie, gdy zorientowali się, że podniesiony poziom wody na ulicach nie pozwoli im opuścić miejsca pracy. Na szczęście woda nie wdarła się do budynku i nie odcięła dostaw prądu. Uwięzieni postanowili więc nie próżnować. W ciągu dwóch dni pracownicy znajdującej się w Houston piekarni El Bolillo zużyli prawie dwa tysiące kilogramów mąki. Owocem ich pracy były setki bochenków chleba i pan dulce, słodkie meksykańskie wypieki.

Jak powiedział Brian Alvarado, menedżer piekarni: „Gdy zorientowali się, że utknęli, postanowili czymś się zająć i pomóc lokalnej społeczności, więc upiekli tyle bochenków chleba, ile byli w stanie. Do czasu, gdy właściciel zdołał do nich dotrzeć, zrobili już tyle, że zabraliśmy pieczywo do rozsianych po mieście punktów pomocy dla ludzi dotkniętych przez powódź.”

Źródło:

http://www.independent.co.uk/news/world/americas/trapped-mexican-bakers-make-pan-dulce-bread-hurricane-harvey-victims-houston-texas-el-bolillo-a7921106.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *