Meksyk liderem przemysłu kosmicznego?

Meksykańska Agencja Kosmiczna i ProMéxico oficjalnie zaprezentowały plan Órbita 2.0.

Ten strategiczny dokument, ogłoszony przez dyrektora generalnego Meksykańskiej Agencji Kosmicznej, Francisco Javiera Mendieta Jiméneza oraz dyrektora generalnegp ProMéxico, Paulo Carreño Kinga, zawiera planowaną drogę rozwoju przemysłu kosmicznego w tym państwie w najbliższych latach. Dzięki temu do 2035 roku Meksyk ma stać się liderem w rozwoju oraz wykorzystywaniu działań w przestrzeni kosmicznej.

Plan ten pozwoli na tworzenie innowacyjnych projektów rozwijających przemysł lotniczy, które wykorzystane mogłyby być również w sektorze kosmicznym.

Grupa ekspertów tworząca ten dokument wyróżniła najważniejsze etapy do osiągnięcia. Jednym z nich jest zwiększenie roli państwa w rozwoju komponentów, produktów i usług, a także rozwinięcie o 25% infrastruktury kosmicznej w całej Ameryce Łacińskiej do 2026 roku. Przewidują oni też, że do 2035 roku Meksyk zajmie miejsce w pierwszej trójce światowych liderów, z udziałem w rynku wynoszącym 40% oraz że technologie kosmiczne będą mogły zostać wykorzystane między innymi w przypadku zmian demograficznych bądź klimatycznych. Natomiast do 2036 roku zapewniony ma zostać dostęp do przestrzeni kosmicznej, który zwiększy także możliwość podejmowania decyzji na rzecz ochrony i rozwoju zasobów orbitalnych oraz utworzenie dwóch dodatkowych stacji kosmicznych.

Plan Órbita 2.0 proponuje również wiele rozwiązań mających na celu zaspokojenie potrzeb społeczeństwa w dziedzinach telekomunikacji, zdrowia, rolnictwa, bezpieczeństwa oraz zapobiegania katastrofom. Dzięki temu zapewnia wiele korzyści dążących do poprawy jakości życia Meksykanów.

Źródło zdjęcia głównego: pexels.com

Źródła:

http://www.promexico.gob.mx/documentos/biblioteca/plan-orbita.pdf

https://www.elsoldemexico.com.mx/finanzas/tecnologia/679091-conoce-el-plan-de-orbita-2-0-un-proyecto-aeroespacial-para-el-desarrollo-de-mexico

http://www.gob.mx/aem/articulos/plan-de-orbita-2-0-conocelo

https://azteca.digital/2017/06/08/plan-de-orbita-2-0-consolidara-a-mexico-en-la-industria-espacial/

https://www.gob.mx/promexico/articulos/plan-de-orbita-2-0-estrategia-para-convertir-a-mexico-en-lider-del-sector-aeroespacial

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *