Marihuana wchodzi do urugwajskich aptek

Władze Urugwaju przyznały dwóm przedsiębiorstwom prawo do uprawy marihuany. Ma ona pojawić się w krajowych aptekach za około osiem miesięcy.

Decyzję podjęto niespełna dwa lata po przełomowych zmianach zapisów prawnych dotyczących uprawy i handlu marihuaną oraz jej konsumpcji. Jak zapewnia Juan Andrés Roballo, przewodniczący Narodowego Zgromadzenia ds. Narkotyków, propozycje złożyły dwadzieścia dwie firmy, jednak wydano tylko dwie licencje na produkcję i dystrybucję konopi indyjskich.

Roballo dodaje, że zanim produkt finalny dotrze do aptek, rząd przeprowadzi kampanię informującą obywateli, jak konsumpcja marihuany może wpływać na ich zdrowie. Władze dodatkowo zapewniają, że będą uważnie kontrolować plantacje.

Przedsiębiorstwa, które otrzymały licencję, Symbiosys i Iccorp, będą w stanie produkować do dwóch ton marihuany rocznie. Koncerny te łączą kapitał urugwajski z zagranicznym.

Nowe regulacje prawne pozwalają każdemu gospodarstwu domowemu na uprawę do sześciu roślin. Ponadto, użytkownicy marihuany w celu jej nabycia muszą się zarejestrować na oficjalnej liście i w ciągu miesiąca nie mogą zakupić więcej niż 40 gramów używki.

Ceną za gram marihuany aptecznej ma być w przybliżeniu równowartość 1 dolara amerykańskiego.

Źródło:

http://www.bbc.com/mundo/noticias/2015/10/151001_marihuana_uruguay_empresas_ao

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *