Magia Brazylii w Warszawie

Rodzinnym piknikiem „Brazylijski Fort” zakończył się 13. Festiwal Brazylijski Bom Dia Brasil.

W tegorocznej edycji wzięły udział setki warszawiaków – zarówno wielbicieli Brazylii, jak i tych, którzy po raz pierwszy zetknęli się z kulturą brazylijską. Uczestniczyli oni w koncertach, pokazach filmowych, inspirujących dyskusjach z zaproszonymi gośćmi, a także w warsztatach muzycznych pagode i tanecznych forró.

Wśród atrakcji sobotniej imprezy w Trzech Kolorach znalazły się energetyczne występy grup Magia do Samba i As Belezas do Brasil, niezapomniany koncert gwiazdy festiwalu – międzynarodowego zespołu The Shy Birds – oraz grane na żywo samba pagode i batucada, którą brawurowo wykonała grupa Ritmo Bloco. Odbyła się też druga edycja konkursu Polish Samba Queen zorganizowanego przez szkołę tańca Steps4You. W tym roku zwyciężyła Beata Smolik. Werdykt jury był zgodny z opinią publiczności, ponieważ wcześniej tancerka została również mianowana Audience Samba Queen.

W niedzielę organizatorzy Festiwalu zaplanowali zaś cały dzień atrakcji dla dzieci i dorosłych. Najmłodsi mogli obejrzeć film „Amazonia. Przygody małpki Sai”, zrobić kolorową biżuterię czy pokolorować egzotyczne amazońskie zwierzęta. Starsi goście Brazylijskiego Fortu bawili się podczas koncertu brazylijskiego zespołu Samba Soul. Tancerz Rafał Kwietniewski pokazał im podstawowe kroki forró, a Kasia Pięta rozruszała wszystkich podczas zumby. Na każdego czekały też egzotyczne przysmaki, orzeźwiające soki, pyszne desery, oryginalna biżuteria i pamiątki wprost z Ameryki Łacińskiej.

– To był piękny, roztańczony i bardzo słoneczny dzień. Festiwal Bom Dia Brasil jest dla mnie taką pigułką szczęścia – powiedziała Dominika Kiraga, jedna z uczestniczek festiwalowych wydarzeń. A organizatorzy już zapowiadają, że w przyszłym roku dostarczą warszawiakom jeszcze więcej brazylijskiego szczęścia.

20150614_142330 20150614_173140 20150614_145234 20150614_132152 20150614_002833_LLS 20150614_130616

One thought on “Magia Brazylii w Warszawie”

  1. Nasze wyobrażenia o ich kulturze, zwyczajach, sposobie spędzania wolnego czasu, czy nawet wyglądzie fizycznym, wpływają na stereotypowy obraz „typowego” Brazylijczyka/Brazylijki. Czasem jednak, to brak właściwych informacji, a nie chęć zniekształcenia obrazu Brazylijczyków, czy złośliwego ich postrzegania, wpływa na tę sytuację.

    czytaj więcej
    http://szkolajezykowawsl.pl/typowego-brazylijczyka/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *