Rodzinnym piknikiem „Brazylijski Fort” zakończył się 13. Festiwal Brazylijski Bom Dia Brasil.
W tegorocznej edycji wzięły udział setki warszawiaków – zarówno wielbicieli Brazylii, jak i tych, którzy po raz pierwszy zetknęli się z kulturą brazylijską. Uczestniczyli oni w koncertach, pokazach filmowych, inspirujących dyskusjach z zaproszonymi gośćmi, a także w warsztatach muzycznych pagode i tanecznych forró.
Wśród atrakcji sobotniej imprezy w Trzech Kolorach znalazły się energetyczne występy grup Magia do Samba i As Belezas do Brasil, niezapomniany koncert gwiazdy festiwalu – międzynarodowego zespołu The Shy Birds – oraz grane na żywo samba pagode i batucada, którą brawurowo wykonała grupa Ritmo Bloco. Odbyła się też druga edycja konkursu Polish Samba Queen zorganizowanego przez szkołę tańca Steps4You. W tym roku zwyciężyła Beata Smolik. Werdykt jury był zgodny z opinią publiczności, ponieważ wcześniej tancerka została również mianowana Audience Samba Queen.
W niedzielę organizatorzy Festiwalu zaplanowali zaś cały dzień atrakcji dla dzieci i dorosłych. Najmłodsi mogli obejrzeć film „Amazonia. Przygody małpki Sai”, zrobić kolorową biżuterię czy pokolorować egzotyczne amazońskie zwierzęta. Starsi goście Brazylijskiego Fortu bawili się podczas koncertu brazylijskiego zespołu Samba Soul. Tancerz Rafał Kwietniewski pokazał im podstawowe kroki forró, a Kasia Pięta rozruszała wszystkich podczas zumby. Na każdego czekały też egzotyczne przysmaki, orzeźwiające soki, pyszne desery, oryginalna biżuteria i pamiątki wprost z Ameryki Łacińskiej.
– To był piękny, roztańczony i bardzo słoneczny dzień. Festiwal Bom Dia Brasil jest dla mnie taką pigułką szczęścia – powiedziała Dominika Kiraga, jedna z uczestniczek festiwalowych wydarzeń. A organizatorzy już zapowiadają, że w przyszłym roku dostarczą warszawiakom jeszcze więcej brazylijskiego szczęścia.
Nasze wyobrażenia o ich kulturze, zwyczajach, sposobie spędzania wolnego czasu, czy nawet wyglądzie fizycznym, wpływają na stereotypowy obraz „typowego” Brazylijczyka/Brazylijki. Czasem jednak, to brak właściwych informacji, a nie chęć zniekształcenia obrazu Brazylijczyków, czy złośliwego ich postrzegania, wpływa na tę sytuację.
czytaj więcej
http://szkolajezykowawsl.pl/typowego-brazylijczyka/