Brazylia: Zniesienie wiz podczas Igrzysk Olimpijskich

W ubiegłym tygodniu minister turystyki Henrique Eduardo Alves poinformował o możliwości zniesienia wiz na czas trwania Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, które odbędą się w 2016 roku.

Pierwszym państwem, które może być objęte ulgami wizowymi dla turystów, są Stany Zjednoczone. Jak podkreślał Alves, jest to kraj, z którego przybywa najwięcej turystów, dlatego w pierwszej kolejności powinien skorzystać z rzeczonego przywileju. W dalszym okresie planowane jest również zniesienie wiz dla obywateli innych krajów, którzy także licznie przybywają do Brazylii.

Henrique-Alves-e-Eduardo-Paes-parqueolimpico-photo-by-Ricardo-Cassiano-prefeitura-do-Rio-300x225
Foto: riotimesonline.com

Zniesienie wiz na okres Igrzysk w Rio to doskonała promocja wydarzenia na całym świecie. Brazylia chce pokazać swoje walory turystyczne i przyciągać podróżnych, także po zakończeniu wydarzeń sportowych. Jak  zaznaczył minister w swoim oświadczeniu, inwestowanie w turystykę jest ważnym elementem aktywności ekonomicznej kraju.

Dodatkowo dla wszystkich olimpijczyków i paraolimpijczyków, którzy będą brali udział w igrzyskach, oraz ich rodzin wizy i wszelkie opłaty zostały już zniesione. Co więcej, dotyczy to również wolontariuszy z całego świata, którzy będą pomagać przy organizacji Igrzysk.

Źródła:

Brazil May Waive Visa Requirements During Olympics

http://g1.globo.com/rio-de-janeiro/noticia/2015/06/ministro-do-turismo-quer-isentar-visto-de-americanos-nas-olimpiadas.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *