Mistrzostwa Świata w piłce nożnej kobiet Kanada 2015 – wyniki po fazie grupowej

Zakończyła się faza grupowa Mistrzostw Świata w piłce nożnej kobiet – Kanada 2015. Pierwsze doniesienia podawaliśmy w poprzednim artykule. Drużyny z Ameryki Łacińskiej radziły sobie w tej fazie z różnym szczęściem.

W grupie C grał Ekwador i po trzech meczach odpadł z turnieju, zajmując 4. miejsce (0 punktów), po porażkach: 0:6 z Kamerunem; 1:10 ze Szwajcarią i 0:1 z Japonią.

W grupie E grały Brazylia oraz Kostaryka. Po fazie grupowej Brazylia zajęła 1. miejsce (9 punktów) i awansowała dalej, a Kostaryka zajęła 3. miejsce (2 punkty) i odpadła z turnieju. Brazylia wygrała wszystkie mecze: 2:0 z Koreą Południową; 1:0 z Hiszpanią i 1:0 z Kostaryką. Kostaryka osiągnęła następujące rezultaty: 1:1 z Hiszpanią; 2:2 z Koreą Południową oraz 0:1 z Brazylią.

W grupie F grały: Kolumbia i Meksyk. Po wszystkich meczach grupowych Kolumbia zajęła 3. miejsce (4 punkty) i awansowała dalej, a Meksyk zajął 4. miejsce (1 punkt) i musi wrócić do domu. Kolumbia uzyskała następujące wyniki: 1:1 z Meksykiem; 2:0 z Francją i 1:2 z Anglią. Meksyk wywalczył jedyny punkt w pierwszym meczu z Kolumbią, a potem przegrał dwa mecze: 1:2 z Anglią i 0:5 z Francją.

Do następnej fazy awansowały ekipy Brazylii i Kolumbii. Losowanie wyłoniło pary 1/8 finału – 21 czerwca br. Brazylia zagra z Australią, a 22 czerwca br. przeciwnikiem Kolumbii będzie USA. Czekają nas wkrótce kolejne emocje!

Źródła:

Kanada 2015: Wyniki po I serii meczów

http://www.fifa.com/womensworldcup/matches/index.html

http://www.fifa.com/womensworldcup/news/y=2015/m=6/news=mind-games-working-wonders-for-colombia-2650886.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *