Maduro: Nie ma opozycji, jest tylko kontrrewolucja

Prezydent Wenezueli, Nicolás Maduro, uważa, że w jego kraju nie istnieje opozycja, tylko grupy kontrrewolucyjne.W ten sposób odniósł się do zarzutów o tłumieniu prawicowych partii opozycyjnych.

“Mamy ultraprawicę, która nie jest opozycją. W Wenezueli nie ma opozycji, jest tylko kontrarewolucja” – zapewnił szef rządu. Maduro uważa, że w przypadku przejęcia władzy przez grupy zaliczane do opozycji nastąpi natychmiastowa kontrrewolucja, m.in. prywatyzacja PDVSA i innych państwowych przedsiębiorstw, a także uniwersytetów czy służby zdrowia. Zapewnił też, że przedstawiciele “kontrrewolucji” z pewnością wcieliliby w życie zalecenia Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW). Plan ten przeciwstawił obecnym działaniom rządu, który pomimo kryzysu gospodarczego, wywołanego spadkiem cen ropy naftowej, nadal utrzymuje wysoki poziom inwestycji w sferę społeczną.

Prezydent ocenił, że obecnie ok. 40% Wenezuelczyków popiera rząd, 20% prawicę, a ok. 20% nadal jest niezdecydowanych. W swoim przemówieniu Maduro zwrócił się również do kandydatów i kandydatek zrzeszonych w Gran Polo Patriótico Simón Bolívar, gratulując im działań na korzyść narodu wenezuelskiego.

Źródła:

http://www.ultimasnoticias.com.ve/noticias/actualidad/politica/maduro-tenemos-una-ultraderecha-que-no-es-oposicio.aspx

http://www.avn.info.ve/contenido/maduro-ultraderecha-contrarrevolucionaria-se-opone-conquistas-sociales-del-pueblo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *