Lima najczęściej odwiedzanym miastem w Ameryce Łacińskiej

Euromonitor International opublikował właśnie listę 100 najchętniej odwiedzanych przez turystów miast na świecie. Znalazło się na niej 7 miast Ameryki Łacińskiej, a na ich czele uplasowała się Lima (34. pozycja), wyprzedzając tym samym Buenos Aires. 

Na liście opracowanej przez EI wyraźnie prowadzą miasta znajdujące się w Azji (w pierwszej dziesiątce zajmują aż 6 miejsc). Kryterium było jasne: liczyła się liczba zagranicznych turystów, którzy odwiedzili dane miasto w 2012 roku. Za turystę uważano każdą osobę, która spędziła tam ponad 24 godziny, ale nie więcej niż rok.

Według danych zebranych przez EI, w 2012 roku Limę odwiedziło 3,79 mln cudzoziemców, czyli aż o 29,1% więcej niż w roku poprzednim. Do jej oszacowania posłużono się informacjami podanymi przez stołeczne lotnisko Jorge Chávez oraz hotele i hostele.

Kolejnym miastem z Ameryki Łacińskiej, które znalazło się na liście, jest Buenos Aires. Zajęło 44. pozycję z  liczbą 3,16 mln odwiedzających. Poza tym, w rankingu pojawiło się jeszcze 5 iberoamerykańskich miast:

México City (Meksyk) – 46. miejsce

Cancún (Meksyk) – 61. miejsce

Punta Cana (Republika Dominikany) – 65. miejsce

Rio de Janeiro (Brazylia) – 90. miejsce

Sao Paulo (Brazylia) – 97. miejsce

[youtube=http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_yuZTKxA5hY]

Źródła:

http://www.peruthisweek.com/news-lima-beats-out-buenos-aires-for-top-destination-in-south-america-102110

http://blog.euromonitor.com/2014/01/euromonitor-internationals-top-city-destinations-ranking.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *