Lima najczęściej odwiedzaną stolicą w Ameryce Łacińskiej

Lima w 2013 roku należała do najczęściej odwiedzanych stolic Ameryki Łacińskiej. Firma Euromonitor International opublikowała ranking 100 najpopularniejszych celów podróży w 2013 roku, w którym Lima zajęła 31. miejsce. Tym samym uplasowała się na najwyższym miejscu spośród stolic Ameryki Łacińskiej.

Już drugi rok z rzędu Lima stoi na czele pozostałych stolic latynoamerykańskich, wyprzedzając Buenos Aires w Argentynie czy Mexico City w Meksyku. Na dalszych pozycjach znalazły się także miasta niebędące stolicami – Punta Cana na Dominikanie i Rio de Janeiro w Brazylii oraz Cancún w Meksyku. Według danych Euromonitor International w 2013 roku Limę odwiedziło około 4,9 mln turystów, czyli osób, które przebywały w mieście ponad 24 godziny i krócej niż rok.

Stare i nowe odkrycia archeologiczne przyciągają miliony turystów do Peru. Stanowiska archeologiczne, egzotyczna kuchnia, piękne plaże oraz najwyższej klasy hotele były podstawą w wysiłkach podjętych przez rząd kraju w celu promocji podróży do Limy oraz zachęcenia do odkrywania całego państwa.

Lima wyprzedziła inne główne międzynarodowe destynacje, takie jak Tokio, Johannesburg, Madryt czy Pekin. Pełna lista znajduje się tutaj.

Źródło: http://www.peruthisweek.com/news-lima-is-31st-most-visited-capital-in-the-world-105126

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *