Ekwador pierwszym zagranicznym krajem reklamującym się na Super Bowl

W ubiegłą niedzielę, 1 lutego br., w USA odbył się finałowy mecz o mistrzostwo w futbolu amerykańskim, znany na całym świecie pod nazwą Super Bowl. Jest to najważniejsze coroczne wydarzenie sportowe w Stanach, które nieformalnie stało się jednym ze świąt narodowych. Jednak to nie tegoroczni finaliści (Seattle Seahawks i New England Patriots) przeszli do historii tej wielkiej imprezy, tylko niewielkie południowoamerykańskie państwo – Ekwador. A to dzięki 30-sekundowemu spotowi reklamowemu poświęconemu promocji wizerunku kraju.

Nie bez przyczyny czas reklamowy w trakcie trwania emisji z finałowego meczu jest wart miliony dolarów. Super Bowl co roku bije rekordy oglądalności. W niedzielę przed telewizorami zebrało się około 115 milionów amerykańskich widzów, by zobaczyć transmisję z finałowego meczu. Niektórzy z nich zasiedli przed ekranami wyłącznie dla reklam. Rząd Ekwadoru nie zawahał się wydać ponad 3 miliony dolarów, by zaprezentować swoją kampanię turystyczną w trakcie finału.

Emisja 30-sekundowego spotu na Super Bowl jest częścią rozpoczętej w ubiegłym roku kampanii pod tytułem „All you need is Ecuador”. Jak twierdzą przedstawiciele rządu Ekwadoru, od rozpoczęcia emisji reklam przyjazdy turystów do kraju wzrosły o około 14%. Państwo wydało 3,8 miliona dolarów, by móc wyemitować reklamę, lecz jak zapewnili eksperci marketingu, koszt ten na pewno się zwróci. Zwłaszcza, że Stany Zjednoczone są drugim największym rynkiem turystycznym Ekwadoru. Pierwszym jest Kolumbia.

Reklamę można zobaczyć tu.

Źródła:

http://edition.cnn.com/2015/01/29/travel/ecuador-super-bowl/index.html

http://www.bbc.co.uk/mundo/noticias/2015/02/150130_economia_ecuador_anuncio_superbowl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *