Dziś spotkanie Trump – Kuczynski

Prezydent Peru, Pedro Pablo Kuczynski, będzie pierwszym liderem kraju Ameryki Łacińskiej, który spotka się z Donaldem Trumpem w Białym Domu.

O wizycie Kuczynskiego w Stanach Zjednoczonych zaczęło się mówić na początku lutego, kiedy to peruwiański prezydent wyraził publicznie chęć spotkania się ze swoim północnoamerykańskim odpowiednikiem. 12 lutego przywódcy obu państw odbyli rozmowę telefoniczną, której głównym tematem była możliwość deportacji byłego prezydenta Peru, Alejandro Toledo, zamieszanego w łapówkarski skandal z firmą Odebrecht, który prawdopodobnie przebywa na terenie USA.

Kuczynski wyleciał do Stanów już wczoraj, a oficjalne, 45-minutowe spotkanie prezydentów odbędzie się dziś, 24 lutego, około godziny 15:00 czasu lokalnego. Tematem rozmowy ma być przede wszystkim wolny handel pomiędzy obydwoma krajami oraz USA i Ameryką Łacińską, a także kwestia peruwiańskich imigrantów przebywających w Stanach Zjednoczonych. Prezydent Peru przyznaje, że USA to jeden z głównych partnerów handlowych jego kraju, więc zależy mu na jak najlepszych stosunkach z Białym Domem.

Podczas pobytu w USA Kuczynski spotka się również z nowym Sekretarzem Generalnym ONZ oraz odwiedzi uniwersytet w Princeton, gdzie zostanie odznaczony Medalem Madisona oraz wygłosi odczyt o Ameryce Łacińskiej.

Źródło: http://internacional.elpais.com/internacional/2017/02/23/america/1487890092_679023.html

http://elcomercio.pe/politica/gobierno/ppk-se-reunira-donald-trump-esta-tarde-casa-blanca-noticia-1971145

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *